Bixolon XD3-40t, 8 punkter/mm (203 dpi), EPL, ZPLII, USB, sort
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk / Termo transfer
- 203 x 203 DPI
- Maksimal udskriftsbredde: 10,4 cm Udskrivningshastighed: 127 mm/sek
- Forbindelsesteknologi: Trådløs
- USB-port Wi-Fi
- 2,6 kg
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Bixolon XD3-40. Udskrivningsteknologi: Direkte termisk / Termo transfer, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Udskrivningshastighed: 127 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Trådløs, Wi-Fi, USB-port. Product colour: Black
XD3-40t, en 4-tommer (118mm) omkostningseffektiv Direkte Termisk eller Termo Transfer Desktop Barcode og Label printer. Med et kompakt, klapdesign kombineret med høj pålidelighed, som er ideel til labelapplikationer inden for fremstillings-, detail-, transport- og logistik- samt sundhedsindustrien.
Understøtter databehandling og udskrivningshastighed op til 5 ips (127mm/sek) for at producere tekst, grafik og stregkoder af høj kvalitet med 203dpi, kombineret med hukommelsesplads på op til 64MB SDRAM, 125MB Flash Memory. Flere tilslutningsmuligheder inklusive USB 2.0 som standard, plus valgfri USB + Seriel + Ethernet. Fleksibel håndtering af båndkerne til 1/2-tommer og 1-tommer muligheder (74m og 300m). Sammen med en valgfri feltinstallerbar Peeler og en ekstern papirforsyning tilbyder labelprinteren en justerbar papirguide plus holder og plads til en mediarullediameter på op til 127mm.
XD3-40t er kompatibel med markedsledende programmeringssprog inklusive SLCS™, BPL-Z™ og BPL-E™ og tilbyder Smart Switch-sprogprogrammering uden at skulle indstille tilstanden. Harmoniserer med labeldesignsoftware inklusive BIXOLON’s Label Artist-II™ og BarTender® UltraLite til BIXOLON. XD3-40t muliggør også nem printerstyring og support med en enkelt knapopsætning med visuel LED, omfattende online ‘How to’-videoer og en indbygget QR-kode med direkte links til online supportressourcer. Alt suppleret med en 2-års garanti som standard.
| Printteknologi | Direkte termisk / Termotransfer |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.4 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | BPL, SLCS |
| Maksimal printhøjde | 100 cm |
| Udskrivningshastighed | 5 lpm |
Medie & Labels
| Maksimal bredde på label | 11.8 cm |
| Mediets tykkelse | 0.06 - 0.2 mm |
| Maksimal rullediameter | 12.7 cm |
| Båndets længde | 300 m |
| Båndets bredde | 11 cm |
Skærm
| Indbygget display | No |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-port | Yes |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
Software & Styresystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 210 mm |
| Dybde | 284 mm |
| Margin depth settings | Fixed |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Højde | 186 mm |
| Vægt | 2.6 kg |