BIXOLON XL5-40CT, labelrulle, 8 punkter/mm (203 dpi), LTS, USB, USB Host, RS232, Ethernet, USB, RS232, sort
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk
- 203 x 203 DPI
- Maksimal printbredde: 10,8 cm Printhastighed: 152 mm/sek.
- Indbyggede stregkoder: 1D, Codablock, Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 Databar (RSS-14), Industrial 2/5, Interleaved 2/5, LOGMARS, MSI, MaxiCode, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, Plessey, Standard 2/5, TLC39, UPC-A, UPC-E
- USB-port Ethernet LAN Wi-Fi Bluetooth
- Display: LCD 200 x 100 pixels
- 2,8 kg
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Bixolon XL5-40. Printteknologi: Direkte termisk, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Printhastighed: 152 mm/sek. Ethernet LAN, Wi-Fi, Bluetooth, USB-port. Product colour: Black
XL5-40 er en 4-tommers (114 mm) stationær direkte termisk linerless labelprinter med et ergonomisk clamshell-design med økonomiske linerless labelling-funktioner, der giver mulighed for print og skæring af forskellige papirlængder til en række applikationer inden for fremstillings-, detail-, hotel- og sundhedssektoren. Fås som XL5-40 (203 dpi) og XL5-43 (300 dpi) opløsningsmuligheder, XL5-40’s standardmodel (XL5-40) tilbyder stærk databehandling og printhastigheder på op til 6 ips (152 mm/sek.) med 64 MB SDRAM-DDR2, 128 MB Flash.
Leveres med en fuldbreddes Auto Cutter og medieunderstøttelse og Taken Sensor (label til stede sensor). Komplimenteres af forbedret pålidelighed gennem en specialiseret papirbane, guillotineskæringssystem og anti-krøl support og valgfri LED- eller LCD-skærme. XL5-40 er understøttet af en 2-års standardgaranti.
XL5-40 understøtter flere tilslutningsmuligheder og leveres som standard med dobbelt USB 2.0 og USB Host samt valgfri, dobbelt-WLAN, dobbelt-Bluetooth, seriel eller Ethernet. Med USB-værtsporten, der giver mulighed for duplikering af eksisterende printerindstillinger og data til andre printere via dens Twin Function™. XL5-40 er kompatibel med markedsledende programmeringssprog, herunder SLCS™, BPL-Z™ og BPL-E™. Printeren leveres med omfattende firmware- og softwaremuligheder, herunder BIXOLONs XPM™ og XCM™ webbaserede printerprofilstyring og Simple Network Management Protocol (MIB-fil). Sammen med kompatibilitet med labeldesignsoftware, herunder BIXOLONs Label Artist-II™ og BarTender®.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | 1D, Codablock, Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 Databar (RSS-14), Industrial 2/5, Interleaved 2/5, LOGMARS, MSI, MaxiCode, MicroPDF417, PDF417, POSTN |
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Udskrivningshastighed | 152 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.8 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | BPL, EPL, SLCS, ZPL II |
Medie & Labels
| Mediets tykkelse | 0.09 - 0.20 mm |
| Maksimal rullediameter | 12.7 cm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 186 mm |
| Dybde | 287.7 mm |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Certificeringer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Højde | 173 mm |
| Vægt | 2.8 kg |
| Skærmopløsning | 200 x 100 pixels |