Citizen CT-E651, Bonprinter
HØJDEPUNKTER
- Nem tilpasning via software
- Stregkodeudskrivning
- Samme højde som pengeskuffer
- Tilslutning til pengeskuffe
- Kabinettets farve: Fås i sort eller hvid
- Klar til desinficering
- Papir udgang: Front udgang, top indføring
- Papirbredde: Variabel papirbredde – 58 og 80 mm
- Papir indføring: Hurtig og nem medieudskiftning - drop-in papir indføring
- Udskrivningshastighed:
- Ultrahurtig udskrivning af kvitteringer - op til 300 mm pr. sekund
- Papirtykkelse: Papirtykkelse op til 0,150 mm
- Klar til mobil-POS
- Nem notifikation - indbygget summer
- Side tilstand
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Citizen CT-E651. Printteknologi: Direkte termisk, Type: POS-printer, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI. Udskrivningsmediets tykkelse: 53 – 85 µm, Maksimal rulle diameter: 8,3 cm, Maksimal udskrivningsbredde: 7,2 cm. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, Bluetooth-version: 3.0+HS. Indbyggede stregkoder: CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, ITF, PDF417, QR…, Intern hukommelse: 0,375 MB, Certificering: UL, C-UL, FCC Cl. A, CE. Product colour: Black
Hurtig og praktisk: CT-E651 med 300 mm/sek. og frontudgang er perfekt til både restaurationsbranchen og detailhandlen. Frontudgangen til restaurationsbranchen beskytter mekanismen mod spild og krummer. I detailhandlen passer det kompakte design perfekt under all-in-one-systemer eller ved siden af en pengeskuffe – den har trods alt samme højde. Tilføj dertil Bluetooth™- og WiFi™-interface-muligheder for fantastisk tilslutningsmulighed.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, ITF, PDF417, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Printtype | Direkte Termo |
| Opløsning | 203dpi |
| Udskrivningshastighed | 300 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 7.2 cm |
| Strømforbrug (udskrivning) | 50 W |
| Tegnsæt | Katakana, PC437, PC850, PC858, PC860, PC863, Thai code 18, WPC1252 |
| Tegnstørrelse | 1.5 x 3 mm |
Medie & Labels
| Trykmediets tykkelse | 53 - 85 µm |
| Maksimal rullediameter | 8.3 cm |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 3.0+HS |
| Wi-Fi | No |
| Kabler medfølger | AC |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 0.375 MB |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapter medfølger | Yes |
| Indgangsstrøm | 2.1 A |
| Voltage | 24 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 125 mm |
| Dybde | 165 mm |
| Bufferstørrelse | 4 KB |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
I æsken
| Hurtigstartguide | Yes |
Øvrige specifikationer
| Type | POS-printer |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 1.3 kg |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Strømkildetype | DC |
| Certificering | UL, C-UL, FCC Cl. A, CE |
| LED-indikatorer | Power |