Epson TM-T20IV, 8 prikker/mm (203 dpi), skæreenhed, USB, RS232, Ethernet
HØJDEPUNKTER
- Økonomisk: Automatisk papirreduktionsfunktion
- Moderne design: Slankt, moderne design, ideelt til front of house
- Pålidelig: Mekanismelevetid på 15 millioner linjer
- Hurtig printhastighed: Printhastighed på 250 mm/sek.
- Fleksibel tilslutning: Epson TM-T20IV(102) understøtter Ethernet + USB + seriel
- Tryghed: Epson er Europas førende producent af POS-printere{s1}
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-T20IV(102):USB+SERIAL+ETH,PS,B. Printteknologi: Termisk, Type: POS-printer, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI. Tykkelse på printmedie: 53-75 µm, Maksimal rullediameter: 8,3 cm, Understøttet papirbredde: 80 mm. Forbindelsesteknologi: Kablet, USB-stik: USB Type-A, Seriel interface-type: RS-232. Ethernet LAN-datahastigheder: 10, 100 Mbit/s. Indbyggede stregkoder: CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E, Middeltid mellem fejl (MTBF): 360.000 t, Autocutter-holdbarhed: 2 millioner klip
POS-kvitteringsprinter
Kombinationen af hurtige printhastigheder, høj pålidelighed og økonomisk drift gør denne printer til et must-have for små detail- og specialbutikker, hotel- og restaurationsbranchen og dagligvarebutikker.
Overkommelig
Denne brugervenlige model er vores indgangsmodel POS-kvitteringsprinter og har en udskriftsbredde på 80 mm. Dens automatiske papirreduktionsfunktion reducerer top- og bundmargen, linjefødningsbredde og stregkodehøjde, hvilket muliggør fleksibel kvitteringsudskrivning. Dette overvåger og kontrollerer mængden af papir, der bruges. Papiromkostningerne minimeres ved at udskrive toplogoen på den næste kvittering før skæring, så topmargen reduceres yderligere med 12 mm.
Pålidelig
Med en middeltid mellem fejl (MTBF) på 360.000 timer og en mekanismelevetid på 15 millioner linjer kan du stole på TM-T20IV i miljøer med høj printvolumen.
Fleksibel
TM-T20IV leveres med indbygget USB + seriel + Ethernet-interface, hvilket gør modellen til en langsigtet investering, da det er muligt at skifte tilslutning når som helst.
Hurtig
Dens udskriftshastighed på 250 mm/sek kan spare dig tid, og dens konkurrencedygtige pris og driftsomkostninger kan spare dig penge; ideel når du hurtigt skal afvikle køer.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1-128, ITF, UPC-A, UPC-E |
| Printteknologi | Termisk |
| Udskrivningshastighed | 250 mm/sec |
| Autocutterens holdbarhed | 2 million cuts |
| Strømforbrug (udskrivning) | 27.2 W |
| Tegntæthed | 22.6 cpi |
| Udskrivning af tegn | Graphic |
| Printhovedets levetid | 150 km |
| Tegnstørrelse | 1.25 x 3 mm |
Medie & Labels
| Understøttet papirbredde | 80 mm |
| Trykmediets tykkelse | 53 - 75 µm |
| Maksimal rullediameter | 8.3 cm |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriel interface | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Type af serielt interface | RS-232 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| USB-stik | USB Type-A |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Valgfri tilslutningsmuligheder | Wireless LAN |
| Kabler medfølger | AC |
Software & Styresystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 230 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| AC-adapter medfølger | Yes |
| Strømforbrug (standby) | 0.96 W |
| DC-udgangsspænding | 24 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 199 mm |
| Farve | No |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 360000 h |
| Gennemsnitlige cyklusser mellem fejl (MCBF) | 60000000 |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | Federal Communications Commission (FCC), ICES |
| Sikkerhedsadvarsel | UL62368-1, CAN/CSA C22.2 No.62368-1 |
Øvrige specifikationer
| Type | POS-printer |
| Skærer | Yes |
| Højde | 146 mm |
| Vægt | 1.7 kg |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Strømkildetype | DC |
| Kan monteres på væggen | Yes |
| Detaljer om indbyggede sensorer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Modtagebuffer | 4 KB |