Epson TM-T70II Desktop DT-printer – sort/hvid – genbrugsprint
HØJDEPUNKTER
- Frontbetjening: Papirindføring forfra
- Hurtige udskrivningshastigheder: Op til 250 mm pr. sekund
- Lille fodaftryk: Passer nemt under de fleste diske
- Gråtoneudskrivning: Tilføj logoer og billeder til materialer
- Miljøvenlig: ENERGY STAR-certificeret
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-T70II (025C1): UB-E04 + indbygget USB, PS, sort, UK. Printteknologi: Termisk, Type: POS-printer, Maksimal opløsning: 180 x 180 DPI. Maksimal rullediameter: 8,3 cm, Understøttet papirbredde: 80 mm. Forbindelsesteknologi: Kablet og trådløs, USB-stik: USB Type-B. Lydtryksniveau (udskrivning): 55 dB, Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF): 360000 h, Autocutter-holdbarhed: 1,7 millioner udskæringer. Produktfarve: Sort, Grå
Hurtig kvitteringsprinter
TM-T70II er den pålidelige termiske kvitteringsprinter, der kan betjenes fuldt ud fra fronten takket være dens frontpapirindlæsning. Med et lille fodaftryk og tilgængelige knapkontroller passer den bekvemt under din disk, mens dens hurtige udskrivningshastighed på 250 mm pr. sekund og marginfri udskrivning gør det muligt for dig at betjene dine kunder hurtigt – uden at skulle skifte papirruller så ofte.
Nem at bruge
Denne POS-bonprinter er ideel til restauranter, detailhandlere og hotel- og restaurationsbranchen og kan nemt placeres under din disk, da den har samme højde som de fleste kasseskuffer, og sparer dig for værdifuld plads på skrivebordet. Kombineret med en bred vifte af tilslutningsmuligheder (USB, Ethernet og Wi-Fi) giver denne bonprinter dig fleksibilitet til at opsætte og betjene den, hvor det er mest praktisk for dig. Ledninger og kabler er også beskyttet mod utilsigtet spild takket være den valgfri beskyttelse.
Lang levetid
Denne bonprinter er ideel til travle miljøer, der kræver konsekvent udskrivning af store mængder. Den har en forbedret levetid for printmekanismen på op til 17 millioner linjer samt en levetid for printhovedet på 120 km og en automatisk cutter, der kan fortsætte med at arbejde i op til 1,7 millioner transaktioner.
Spar penge
Med den marginløse papirsparefunktion kan du udskrive kvitteringer helt ud til kanten. Det sparer dig ikke kun penge, da du kan udskrive flere kvitteringer pr. rulle, men kombineret med dens ENERGY STAR-klassificering for lavere strømforbrug kan TM-T70II være en effektiv miljøvenlig tilføjelse til din virksomhed.
Kvitteringsudskrifter i høj kvalitet
TM-T70II kan udskrive kvitteringer i forskellige gråtoner. Avanceret grafik og stregkodeudskrivning giver mulighed for meget tilpassede layouts. Logoer og reklamebudskaber kan nemt tilføjes.
| Printteknologi | Termisk |
| Udskrivningshastighed | 250 mm/sec |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 55 dB |
| Autocutterens holdbarhed | 1.7 million cuts |
| Printhovedets levetid | 120 km |
Medie & Labels
| Understøttet papirbredde | 80 mm |
| Maksimal rullediameter | 8.3 cm |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Seriel interface | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB-stik | USB Type-B |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Kabler medfølger | AC |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | DC |
| Strømforbrug | 100 mA |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black, Grey |
| Vægt | 1.7 kg |
| Farve | No |
| Bufferstørrelse | 4 KB |
| Dimensioner (BxDxH) | 125 x 194 x 114 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 360000 h |
Certificeringer
| Sikkerhed | TÜV, GOST-R |
Øvrige specifikationer
| Type | POS-printer |
| Skærer | Yes |
| Maksimal opløsning | 180 x 180 DPI |
| Certificering | CE, EN55022 Class A |