Labels, Zebra, Normalt papir, Z-Select 2000T, B: 57,15 mm, H: 31,75 mm, D: 200 mm, C: 76 mm
HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printerlabel
- Udskåret label
- Rulle
- Rektangel Hvid
- Materiale: Papir
- Udskrivningsteknologi: Termisk transfer
- Klæbemiddeltype: Permanent
- Labels pr. pakke: 20348 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Labelbredde: 5,7 cm, Labelhøjde: 3,2 cm, Kerne diameter: 7,62 cm. Labels pr. pakke: 20348 stk., Labels pr. rulle: 5087 stk.
Zebra tilbyder labels til både direct thermal og Termo transfer. Zebras Termo transfer-labels giver mere holdbare, langtidsholdbare resultater med modstandsdygtighed over for slid, fugt og kemikalier. Zebras direct thermal-labels er en billig måde at printe papiretiketter på, med fremragende printkvalitet og anvendelse i en lang række generelle applikationer.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater. Papirlabels er billige, men giver fremragende printkvalitet og kan bruges i en lang række generelle applikationer. Syntetiske Termo transfer-labels er holdbare, langtidsholdbare og modstandsdygtige over for slid, fugt, varme, rivning og kemikalier.
Termo transfer-teknologi bruger et farvebånd og et matchende tag stock-materiale til at overføre et billede til labelmaterialet. For den bedste løsning med krav om lang levetid eller barske miljøer, brug sammen med et Zebra-farvebånd.
Z-Select 2000T
En premium Termo transfer-label i hvidt, ultrajævnt papir med topcoat og permanent akrylklæber.
Designet til at give optimal billedkvalitet; ideel til højhastighedsprint, hvor premium printkvalitet er vigtig
Anbefales til en bred vifte af anvendelser, herunder forsendelse, dokumentsporing og sundhedssektoren.
| Printteknologi | Thermal transfer |
Medie & Labels
| Materiale | Paper |
| Labels pr. pakke | 20348 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 4 |
| Kernens diameter | 7.62 cm |
| Labels pr. rulle | 5087 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label bredde | 5.7 cm |
| Label-højde | 3.2 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Type finish | Matte |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Type | Die-cut label |
| Type klæbemiddel | Permanent |
| Indeholder ikke | Bisphenol A (BPA), Latex |