Newland MT6757, 2D, 10,5 cm (4”), GPS, kamera, frontkamera, hot-swap, USB-C, BT (BLE, 5.0), Wi-Fi, 4G, NFC, Android, kit, GMS
HØJDEPUNKTER
- Robust og holdbar med IP67 og 1,5 m faldklassificering
- Smidig og sikker drift med Android 15 GMS AER
- Maksimal effektivitet og ingen nedetid med 4.800 mAh hot-swappable batteri
Newland MT6757, 2D, 10,5 cm (4”), GPS, kamera, frontkamera, hot-swap, USB-C, BT (BLE, 5.0), Wi-Fi, 4G, NFC, Android, kit, GMS
4″ touchskærm, 2D CMOS Megapixel imager med Laser Aimer (CM6x), 4GB/64GB, BT, WiFi5, 4G, GPS, NFC og kamera
3.806,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Newland MT67 Sei II. Skærmdiagonal: 10,2 cm (4″), Skærmopløsning: 480 x 800 pixels, Berøringsteknologi: Multi-touch. Internal memory: 4 GB, Flash memory: 64 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash). Processorfrekvens: 2 GHz. Installeret operativsystem: Android 15. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Stregkodelæser
MT67 Sei II leverer effektiv ydeevne med Android 15 GMS AER og en 2,0 GHz octa-core-processor. Enheden er designet til krævende miljøer, har IP67-klassificering og kan modstå fald på op til 1,5 meter ned på beton. Den er ideel til flere brancher, herunder detail, logistik og produktion, og gør MT67 Sei II til et værdifuldt værktøj til at optimere Deres forretningsprocesser.
Android-ydeevne.
MT67 Sei II kører på operativsystemet Android 15 GMS AER. Den har alle funktioner og fordele ved Android 15, drevet af en octa-core-processor på 2,0 GHz for høj ydeevne. Med 4 GB RAM kan den uden besvær køre flere applikationer samtidig, mens 64 GB flashhukommelse giver god offline lagring af data. Tilsammen gør disse egenskaber enheden til en kraftfuld mobilcomputer, der sikrer mere smidig drift.
Højtydende scanning.
MT67 Sei II har Megapixel 2D-scanningsteknologi, som muliggør højtydende scanning af både 1D-stregkoder og 2D-koder. Denne avancerede teknologi, kombineret med laser-aimer, gør MT67 i stand til at læse selv stregkoder i lav kvalitet, herunder dem der er beskadigede, forvrængede eller vises tæt på hinanden.
Robust mobilitetsløsning.
MT67 Sei II er specifikt designet til brancher som detail, logistik og lager, blandt andre. Med valgfrit ergonomisk pistolgreb, IP67-klassificering og evnen til at modstå et fald på 1,5 meter ned på beton (eller 1,8 meter med beskyttelsescover) er denne robuste og holdbare mobilcomputer klar til enhver situation.
Stil og komfort.
Designet på MT67 Sei II er velafbalanceret i vægt, og de bløde, afrundede kanter øger brugerkomforten. Den 4″ kapacitive touchskærm i fuld farve viser skarpe billeder og tydelig tekst. Med to scan-triggere på hver side af enheden og en tænd/sluk-knap på siden er MT67 Sei II velegnet til både venstre- og højrehåndede brugere og giver ekstra komfort.
Trådløse teknologier.
Enheden bruger dual-band Wi-Fi til standard trådløs kommunikation, mens 4G-funktionen muliggør forbindelse uden for netværket. Derudover er Bluetooth 5.0 tilgængelig til parring med periferiudstyr som headsets, bærbare printere og ekstra stregkodescannere, f.eks. fra vores Nwear Range.
Hot-swappable batteri.
MT67 Sei II har en USB-C interface og understøtter hurtig opladning. Dets 4.800 mAh batteri kan udskiftes hot-swappable og kan oplades fuldt på 3 timer. Det sikrer ingen nedetid og maksimal effektivitet gennem hele vagten.
Android Enterprise Recommended (AER).
MT67 Sei II bærer Googles AER-godkendelse, hvilket signalerer, at den følger med opgraderinger af ydeevne og sikkerhed til operativsystemet og kernefunktionaliteten. Denne mærkning, kombineret med Newlands gratis MDM Ndevor, gør det muligt for kunder at opretholde sikker synlighed og kontrol over deres enheder uanset placering.
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
| Bagkamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Stregkodelæser | Yes |
| Scannertype | 1D/2D |
| Autofokus | Yes |
| Frontkamera | Yes |
| Frontkamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| RFID-læser | Yes |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Code 128, GS1-128 (UCC/EAN-128), AIM-128, EAN-8, EAN-13, UPC-E, UPC-A, ITF-6, ITF-14, Matrix 2 of 5, Industrial 25, Standard 2 of 5, Code 39, ISSN, Codabar, Code 93, Code 11, Plessey, MSI-Plessey |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Composite Codes, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, Data Matrix, DotCode |
Skærm
| Skærmdiagonal | 10.2 cm (4") |
| Skærmopløsning | 480 x 800 pixels |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| Skærmlysstyrke | 450 cd/m² |
Tilslutning & Porte
| Datanetværk | GSM, LTE |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Beskyttelse mod elektrostatisk afladning (ESD) (kontakt) | 8 kV |
Trådløs & Netværk
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Near field communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Yes |
| Assisteret GPS (A-GPS) | Yes |
| Galileo | Yes |
| 4G-standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
Lyd
| Højtalere | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Flash-hukommelse | 64 GB |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 128 GB |
| Processorhastighed | 2 GHz |
| Indbygget flash | Yes |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Android 15 |
Batteri & Strøm
| Batterikapacitet | 4800 mAh |
| Batterispænding | 3.8 V |
| AC-adapterens udgangsspænding | 5/7/9 V |
| AC-adapterens udgangsstrøm | 2 A |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-adapterens frekvens | 50 / 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Vægt | 265 g |
| Bredde | 68 mm |
| Dybde | 162 mm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP67 |
| Modstandsdygtig over for fald | Yes |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Vibrationsalarm | Yes |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Sensor for omgivende lys | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Højde | 17 mm |
| Antal kerner | 8 |
| LED-indikatorer | Yes |
| Beskyttelse mod elektrostatisk afladning (ESD) (luft) | 15 kV |
| Sensortype | CMOS |