TSC Alpha-40L, 8 dots/mm (203 dpi), afskrælning, RTC, display, USB-C, BT (5.0), NFC, ext. bat.
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk
- 203 x 203 DPI
- Maksimal udskriftsbredde: 10,4 cm Udskriftshastighed: 127 mm/sek
- Indbyggede stregkoder: 1D, 2D, China post, Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Deutsche Post Identcode, Deutsche Post Leitcode, EAN128, EAN13, EAN14, EAN8, ITF-14, Interleaved 2/5, LOGMARS, Planet, Standard 2/5, TELEPEN, UPC-A
- Forbindelsesteknologi: Kablet Trådløs
- USB-port Wi-Fi Bluetooth 5.0
- Display: LCD 5,84 cm (2,3") 320 x 240 pixels Farvedisplay Bagbelyst display
- 985 g
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
TSC Alpha-40L. Printteknologi: Direkte termisk, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Printhastighed: 127 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet og trådløs, Wi-Fi, Bluetooth, Bluetooth-version: 5.0, USB-port. Understøttet papirbredde: 50,8 – 112 mm. Produktfarve: Sort, grå
Disse printere leveres med en komplet serie af mobile udskriftstilbehør, der sparer penge og tid. Muligheder for denne serie inkluderer linerless udskriftsværktøjer, software til fjernstyring af printeren og meget mere.
Alpha-4L direkte termisk bærbar etiketprinter har et robust design og pålidelig ydeevne. Tilbehør som linerless udskriftsmulighed sparer tid, penge og ressourcer. Alpha-40L mobile printere tilbyder også en komplet serie af tilbehør til at hjælpe med at udføre forskellige etiketteringsopgaver på farten, især i krævende logistikanvendelser. Udnyt kraften i større synlighed i realtidsdata om din Alpha-40L printers sundhed og ydeevne med inkluderet software til fjernstyring af printeren.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | 1D, 2D, China post, Code 11, Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, Code 93, Deutsche Post Identcode, Deutsche Post Leitcode, EAN128, EAN13, EAN14, EAN8, ITF-14, Interleaved 2/5, LOGMARS, Planet, Standar |
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Udskrivningshastighed | 127 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.4 cm |
| Autocutter | Yes |
| Sprog til sidebeskrivelse | ESC/POS, TSPL-EZ |
| Maksimal printhøjde | 2.79 m |
| Tal med prikker til udskrivning | 8 dot |
Medie & Labels
| Maksimal rullediameter | 6.7 cm |
| Understøttet papirbredde | 50.8 - 112 mm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Skærmdiagonal | 5.84 cm (2.3") |
| Farvedisplay | Yes |
| Display med baggrundsbelysning | Yes |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| USB-port | Yes |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
| Indbygget processor | Yes |
Software & Styresystem
| Understøttede mobile operativsystemer | iOS |
Batteri & Strøm
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 6200 mAh |
| Batterispænding | 7.4 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black, Grey |
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 191 mm |
| Farve | Nej |
| Pakke-type | Box |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | China RoHS, REACH, RoHS, WEEE |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Højde | 79 mm |
| Vægt | 985 g |
| Certificering | RoHS, WEEE, REACH, China RoHS |
| Kontroltype | Buttons |
| Skærmopløsning | 320 x 240 pixels |
