TSC TC210, 8 dots/mm (203 dpi), disp., RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, Ethernet
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk / Termisk transfer
- 203 x 203 DPI
- Maksimal printbredde: 10,8 cm Printhastighed: 152 mm/sek
- Connectivity teknologi: Kablet
- USB-port Ethernet LAN
- Display: LCD Farvedisplay
TSC TC210, 8 dots/mm (203 dpi), disp., RTC, TSPL-EZ, USB, RS232, Ethernet
RTC TT-printer 203 dpi, 6 ips, marineblå, 64 MB SDRAM, 128 MB Flash, RTC, USB-vært, MicroSD-kortlæser til hukommelsesudvidelse
2.799,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
TSC TC210. Udskrivningsteknologi: Direkte termisk/termisk overførsel, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Udskrivningshastighed: 152 mm/sek. Tilslutningsteknologi: Kablet, Ethernet LAN, USB-port. Understøttet papirbredde: 20 – 112 mm. Product colour: Black
TC-serien kan producere 4-tommer brede etiketter, tags eller kvitteringer med op til 6 ips, hvilket giver en af de bedste kombinationer af pris og ydeevne på markedet for desktop-printere.
TC-serien har et lille fodaftryk og den høje ydeevne, som kunderne forventer af TSC. Holdbare, pålidelige og hurtige TC-serieprintere producerer 4-tommer brede etiketter, tags eller kvitteringer med op til 6 ips, hvilket giver en af de bedste kombinationer af pris og ydeevne på markedet for bordprintere.
| Printteknologi | Direkte termisk / Termotransfer |
| Autocutter | Ja |
Medie & Labels
| Maks. rullediameter | 3,81 cm |
| Understøttet papirbredde | 20 - 112 mm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Ethernet LAN | Ja |
| USB-port | Ja |
| RS-232-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | Nej |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flashhukommelse | 128 MB |
Mål, Vægt & Design
| Maks. udskriftsbredde | 10,8 cm |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Nej |
| Båndlængde | 110 m |
| Båndbredde | 11 cm |
| Maks. udskriftshøjde | 2,29 m |
Certificeringer
| Harmoniseret System (HS)-kode | 84433210 |
Øvrige specifikationer
| Maks. opløsning | 203 x 203 dpi |
| Udskriftshastighed | 152 mm/sek. |
| Wi‑Fi | Nej |
| Sidebeskrivelsessprog | TSPL-EZ |
| Antal udskrivbare punkter | 8 punkter |
