Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk
- 203 x 203 DPI
- Maksimal printbredde: 10,4 cm Printhastighed: 305 mm/sek
- Forbindelsesteknologi: Kablet og trådløs
- USB-port Ethernet LAN Bluetooth
- Display: LCD 10,9 cm (4,3") Farvedisplay
- 9,1 kg
Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
ZT231, 4,3″ touchscreen i fuld farve, 203DPI, 256 MB SDRAM, 256 MB Flash, skærer med opsamlingsbakke
6.189,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Zebra ZT231. Printteknologi: Direkte termisk, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Printhastighed: 305 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, Ethernet LAN, Bluetooth, USB-port. Product colour: Black
SMARTE FUNKTIONER. LILLE INVESTERING. STORT UDBYTTE.
De har brug for en industriprinter, der ikke sprænger budgettet. Med præcis de rette funktioner til den rette pris redefinerer ZT231 værdien. Få virksomheden fremad med høje printhastigheder og en stor touchskærm i farver – alt sammen i et pladsbesparende format. Tilføj funktioner som RFID, trådløs forbindelse og mediehåndtering, når De får brug for dem. Og få indbygget intelligens med tryg sikkerhed. Få et langsigtet udbytte i mange år med Zebra.
STORE FUNKTIONER, ENDNU STØRRE VÆRDI
Tænk værdi på ny. ZT231 giver Dem højere printhastigheder, skarp printkvalitet og en stor touchskærm i farver for nem betjening. Se printerstatus med et blik, få adgang til guider og how-to-videoer, og foretag ændringer med et tryk – også med handske på.
ENESTÅENDE KVALITET OG SIKKERHED TIL ÅR MED DRIFT
Med en robust ramme i helstøbt metal og Zebras enestående hardware og software er ZT231 klar til industrielle brugsscenarier. Administrer og vedligehold printeren på stedet eller på afstand. Og få indbygget sikkerhed med Zebras PrintSecure.
BYGGET TIL AT MATCHE DERES BEHOV I DAG OG I MORGEN
Med en innovativ arkitektur er ZT231 klar til at vokse med teknologien og Deres virksomhed. Tilføj tilslutnings- og mediehåndteringsmuligheder på stedet. Tilføj endda RFID-print og -kodning for at opfylde compliancekrav og få bedre overblik.
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Udskrivningshastighed | 305 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.4 cm |
| Autocutter | Yes |
| Sprog til sidebeskrivelse | EPL, EPL2, ZBI, ZPL, ZPL II |
Medie & Labels
| Mediets tykkelse | 0.076 - 0.010 mm |
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 11 cm |
| Maksimal medielængde | 3.99 m |
| Kernens diameter | 2.54 cm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Skærmdiagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Farvedisplay | Yes |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flash-hukommelse | 256 MB |
Software & Styresystem
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100-240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 241 mm |
| Dybde | 432 mm |
| Højde | 279 mm |
| Vægt | 9.1 kg |
| Farve | Nej |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 85% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84433210 |
| Kontroltype | Touch |
-
Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
5.999,00kr. Ekskl. momsTilføj til kurv -
Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
5.499,00kr. Ekskl. momsTilføj til kurv -
Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
7.913,00kr. Ekskl. momsTilføj til kurv -
Zebra DT Printer ZT231, 4 tommer, 203 dpi, Direkte termisk, skærer med opsamlingsbakke,
6.499,00kr. Ekskl. momsTilføj til kurv