Zebra Media Z-Select 2000T TT Label (til stationære printere) / 102 x 102 mm
HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printerlabel
- Udstanset label
- Rulle
- Firkantet hvid
- Materiale: Papir
- Printteknologi: Termo transfer
- Labels pr. pakke: 8400 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Labelbredde: 10,2 cm, Labelhøjde: 10,2 cm, Kerne diameter: 2,54 cm. Labels per pack: 8400 pc(s), Labels per roll: 700 pc(s)
Zebra tilbyder labels til både direct thermal og Termo transfer. Zebras Termo transfer-labels giver mere holdbare, langtidsholdbare resultater med modstandsdygtighed over for slid, fugt og kemikalier. Zebras direct thermal-labels er en billig måde at printe papiretiketter på, med fremragende printkvalitet og anvendelse i en lang række generelle applikationer.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater. Papirlabels er billige, men giver fremragende printkvalitet og kan bruges i en lang række generelle applikationer. Syntetiske Termo transfer-labels er holdbare, langtidsholdbare og modstandsdygtige over for slid, fugt, varme, rivning og kemikalier.
Termo transfer-teknologi bruger et farvebånd og et matchende tag stock-materiale til at overføre et billede til labelmaterialet. For den bedste løsning med krav om lang levetid eller barske miljøer, brug sammen med et Zebra-farvebånd.
Z-Select 2000T
En premium Termo transfer-label i hvidt, ultrajævnt papir med topcoat og permanent akrylklæber.
Designet til at give optimal billedkvalitet; ideel til højhastighedsprint, hvor premium printkvalitet er vigtig
Anbefales til en bred vifte af anvendelser, herunder forsendelse, dokumentsporing og sundhedssektoren.
| Print-teknologi | Thermal transfer |
Medie & Labels
| Materiale | Paper |
| Labels pr. pakke | 8400 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 2.54 cm |
| Labels pr. rulle | 700 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label-bredde | 10.2 cm |
| Label-højde | 10.2 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Format | Roll |
| Form | Square |
Øvrige specifikationer
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84439990 |
| Type | Die-cut label |
| Indeholder ikke | Bisphenol A (BPA), Latex |
