- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Zebra Z-Select 2000T. Produktfarve: Hvid, Printteknologi: Termisk transfer. Labelbredde: 10,2 cm, Labelhøjde: 3,8 cm, Kerne diameter: 7,62 cm. Labels pr. rulle: 4225 stk.
Zebra tilbyder labels til både direct thermal og Termo transfer. Zebras Termo transfer-labels giver mere holdbare, langtidsholdbare resultater med modstandsdygtighed over for slid, fugt og kemikalier. Zebras direct thermal-labels er en billig måde at printe papiretiketter på, med fremragende printkvalitet og anvendelse i en lang række generelle applikationer.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater.
Zebras Termo transfer-labels fås i papir- eller syntetiske formater. Papirlabels er billige, men giver fremragende printkvalitet og kan bruges i en lang række generelle applikationer. Syntetiske Termo transfer-labels er holdbare, langtidsholdbare og modstandsdygtige over for slid, fugt, varme, rivning og kemikalier.
Termo transfer-teknologi bruger et farvebånd og et matchende tag stock-materiale til at overføre et billede til labelmaterialet. For den bedste løsning med krav om lang levetid eller barske miljøer, brug sammen med et Zebra-farvebånd.
Z-Select 2000T
En premium Termo transfer-label i hvidt, ultrajævnt papir med topcoat og permanent akrylklæber.
Designet til at give optimal billedkvalitet; ideel til højhastighedsprint, hvor premium printkvalitet er vigtig
Anbefales til en bred vifte af anvendelser, herunder forsendelse, dokumentsporing og sundhedssektoren.
| Print-teknologi | Thermal transfer |
Medie & Labels
| Ruller pr. pakke | 4 |
| Kernens diameter | 7.62 cm |
| Labels pr. rulle | 4225 pc(s) |
| Label-bredde | 10.2 cm |
| Label-højde | 3.8 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
Øvrige specifikationer
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84439990 |
