Zebra TC8300, DPM, 2D IMAGER STANDARD RANGE DPM (SE4750-DP), 4 GB RAM
HØJDEPUNKTER
- 10,2 cm (4") 800 x 480 pixels Touchscreen
- 4 GB
- Kompatible hukommelseskort: SDXC
- A110 1,7 GHz
- Android 5.1
- Bluetooth Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Lithium-Ion (Li-Ion)
- Sort
Zebra TC8300, DPM, 2D IMAGER STANDARD RANGE DPM (SE4750-DP), 4 GB RAM
SE4750-DP: Extended range 1D/2D imageraging engine, 4″ LCD 800 x 480 Multi-touch projected capacitive, Dual core 1,7 GHz, 4GB RAM, 32GB Flash, IEEE 802.11a/b/g/n/d/h/i, Bluetooth 4.0, Android AOSP 5.1.x
19.999,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra TC8300. Skærmdiagonal: 10,2 cm (4″), Skærmopløsning: 800 x 480 pixels, Touch-teknologi: Multi-touch. Intern hukommelse: 4 GB, Flash-hukommelse: 32 GB, Kompatible hukommelseskort: SDXC. Processorfrekvens: 1,7 GHz, Processorfamilie: A110. Operativsystem installeret: Android. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n). Stregkodelæser
FLERE FUNKTIONER, 14% MERE PRODUKTIVITET
LAD OS KOMME I GANG.
Fra bagerst på lageret til butiksgulvet har produktivitet aldrig været vigtigere. Derfor satte vi vores bedste ingeniører på opgaven med at designe den mest effektive og funktionsrige mobile computer. Med et banebrydende ergonomisk design og en omfattende liste over produktivitetsfremmende innovationer tilføjer TC8000 Touch Mobile Computer en ekstra times produktivitet pr. medarbejder til arbejdsdagen. Noget, dine kunder vil blive rigtig glade for. Tak, videnskab.
REDUCERER HÅNDLEDSBEVÆGELSE
Den nye scanningsvinkel eliminerer den konstante vipning, som traditionelle designs kræver for at se skærmen, hvilket øger produktiviteten med 14 %* gennem en 55 % reduktion i håndledsbevægelse og en 15 % reduktion i muskelanstrengelse.
ANDROID I VIRKSOMHEDSKLASSE
Mobility Extensions (Mx) forvandler Android til et operativsystem i virksomhedsklasse, der giver sikkerhed i virksomhedsklasse, enhedshåndtering og datafangstfunktioner.
WAREHOUSE-READY
Det superrobuste design er bygget til det udfordrende lagermiljø. Med vores mest ekstreme slagfasthed fungerer TC8000 pålideligt, selv efter 2.000 på hinanden følgende slag, når den tumler, og flere fald på 2,4 m ned på beton.
Scan & Kamera
| Stregkodelæser | Yes |
Skærm
| Skærmdiagonal | 10.2 cm (4") |
| Skærmopløsning | 800 x 480 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| Skærm | LCD |
| Vis antal farver | 16.78 million colours |
Tilslutning & Porte
| Datanetværk | Not supported |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Kompatible hukommelseskort | SDXC |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Near field communication (NFC) | Yes |
Lyd
| Højtalere | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Flash-hukommelse | 32 GB |
| Processorhastighed | 1.7 GHz |
| Processorfamilie | A110 |
Software & Styresystem
| Installeret operativsystem | Android |
| Version af operativsystem | 5.1 |
Batteri & Strøm
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 76 mm |
| Dybde | 65 mm |
| Højde | 233 mm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP65 |
| Modstandsdygtig over for fald | Yes |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Øvrige specifikationer
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Sensor for omgivende lys | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Gyroskop | Yes |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84713000 |
| Antal kerner | 2 |
| LED-indikatorer | Yes |
| Telefonfunktion | No |
| Vibrerende alarm | Yes |