Zebra ZD220, Label Printer, TT, USB
HØJDEPUNKTER
- Termisk overførsel
- 203 x 203 DPI
- Maksimal udskriftsbredde: 10,4 cm Udskriftshastighed: 102 mm/sek
- Indbyggede stregkoder: CODABAR (NW-7), Code 11, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, PDF417, UPC-A, UPC-E
- Tilslutningsteknologi: Kablet
- USB-port
- 1,1 kg
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra ZD220. Printteknologi: Termisk overførsel, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Printhastighed: 102 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet, USB-port. Product colour: Black
Ikke alle printere er skabt lige, især ikke basismodeller. For at reducere omkostningerne er value-printere ofte bygget med billigere komponenter. Mange kan ikke yde under mere krævende driftscyklusser, skaber forsinkelser og nedetid ved reparationer og skal udskiftes efter blot få års brug. I stedet for at spare på budgettet ender kunderne med større udgifter og besvær.
Zebra gør det anderledes. ZD220-desktopprinteren giver Dem driftssikker funktion og grundlæggende funktioner til en overkommelig pris – både ved køb og gennem hele levetiden. Den er udviklet med Zebras kvalitet og har en dobbeltvægget konstruktion for ekstra holdbarhed. Desuden er den ENERGY STAR®-certificeret for at reducere Deres driftsomkostninger. ZD220 er bygget til at holde i årevis og giver et fremragende afkast af Deres investering.
Grundlæggende funktioner til enkel betjening
Denne 4-tommers printer producerer labels hurtigt, op til 4″ i sekundet, så du kan holde gang i dine arbejdsgange. Øget hukommelse giver dig mulighed for at gemme flere skrifttyper og grafik. En enkelt LED-indikator og en enkelt knap til fremføring/pause gør det nemt at betjene og identificere printerens status. Vælg mellem modeller med direkte termisk eller termisk overførsel, og tilføj en valgfri fabriksinstalleret peeler. ZD220 har et kernesæt af Print DNA-softwareapplikationer, der drives af Link-OS® Basic, for at levere en omkostningseffektiv og pålidelig printoplevelse.
Understøttet af Zebras verdensomspændende service og support
Få hurtig adgang til support overalt i verden gennem Zebras betroede netværk af mere end 10.000 partnere. Undgå dyre reparationer og nedetid med en overkommelig serviceplan, der er skræddersyet til den dækning, du har brug for til din desktop-printer. Zebras OneCare SV giver det rette serviceniveau til den rette pris. Det giver dig to års dækning for almindelig slitage, dobbelt så meget som standardgarantien, prioriterede behandlingstider på værkstedet og mere—alt sammen for en lille brøkdel af prisen for en enkelt reparation.
Kom hurtigt i gang med at printe
ZD220 er nem at installere og komme i gang med at printe – lige ud af kassen. USB-tilslutning giver mulighed for universel interoperabilitet. Udskift nemt ældre printere ved hjælp af ZPL, EPL eller andre kommandosprog end Zebra. Og med Zebras OpenACCESS™ clamshell-design går det hurtigere at skifte medie. Den er ideel til brug inden for transport og logistik, let produktion, detailhandel og sundhedspleje til at udskrive en række forskellige billetter, tags, pas, labels og kvitteringer.
Konsekvent enestående Zebra-certificerede forsyninger
Printerforsyninger kan påvirke alt fra printhovedets levetid til driftseffektivitet. Derfor designer, producerer og tester vi nøje vores egen serie af forbrugsvarer til termoprint for at sikre ensartet, optimeret ydeevne i din Zebra-printer – og ro i sindet for dig. Vælg Zebra Certified Supplies, hvis du vil have brancheførende kvalitet, service og ekspertise inden for termoprint.
ZD220 giver dig den kvalitet og pålidelighed, du forventer fra Zebra. Og den hjælper dig med at spare omkostninger nu og i de kommende år. Få din konkurrencefordel med Zebra.
2 år
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | CODABAR (NW-7), Code 11, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, MaxiCode, PDF417, UPC-A, UPC-E |
| Printteknologi | Termotransfer |
| Udskrivningshastighed | 102 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.4 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | EPL, EPL2, XML, ZPL, ZPL II |
| Number of fonts | 16 |
Medie & Labels
| Maksimal bredde på label | 10.4 cm |
| Maksimal længde på label | 0.991 m |
| Mediets tykkelse | 0.08 mm |
| Maksimal rullediameter | 12.7 cm |
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 10.9 cm |
| Understøttede medietyper | Roll-fed, fan-fold, die cut, continuous with or without black mark, tag stock, continuous receipt paper, wristbands |
Skærm
| Skærm | No |
| Indbygget display | No |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Ethernet LAN | No |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Type strømstik | Type C |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | No |
| Kabler medfølger | AC |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 128 MB |
| Flash-hukommelse | 256 MB |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| AC-adapter medfølger | Yes |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 197 mm |
| Dybde | 267 mm |
| Højde | 191 mm |
| Vægt | 1.1 kg |
| Farve | Nej |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Certificeringer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84433210 |
| Certificering | IEC 60950-1, EN55022 Class B, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC Class B, ICES-003, FCC 15.209; 15.247(d), IC RSS 247, EN 300 328, EN 301 893, EN 62311, cTUVusCE Marking, VCCI, C-Tick, S-Mark, CCC |
| LED-indikatorer | Status |
| Egnet til brug i land/sted | Europe, United Kingdom |