Zebra ZD421, Termo transfer-kassetteprinter, 203 dpi, USB, USB Host, modulært tilslutningsslot
HØJDEPUNKTER
- Termo transfer
- 203 x 203 DPI
- Maks. udskriftsbredde: 16,8 cm Udskriftshastighed: 305 mm/sek.
- Tilslutningsteknologi: Kablet & trådløs
- USB-port Wi-Fi Bluetooth 4.1
- Skærm: LCD 10,9 cm (4,3") farveskærm
- 18,1 kg
Zebra ZD421, Termo transfer-kassetteprinter, 203 dpi, USB, USB Host, modulært tilslutningsslot
ZD421, 203 dpi, USB, USB Host, modulært tilslutningsslot, 802.11ac, BT4, ROW, EU- og UK-ledninger, schweizisk skrifttype, EZPL
4.339,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra ZD421. Udskriftsteknologi: Termo transfer, maks. opløsning: 203 x 203 DPI, udskriftshastighed: 305 mm/sek. Tilslutningsteknologi: Kablet & trådløs, Wi-Fi, Bluetooth, Bluetooth-version: 4.1, USB-port. Produktfarve: Sort, grå
Hold jeres kritiske drift kørende effektivt med Zebras robuste printere i ZT400-serien. ZT400 tilbyder avanceret teknologi, der løfter alsidighed, brugervenlighed og ydeevne til et nyt niveau. ZT400-serien fås i tre udskriftsopløsninger og to udskriftsbredder og dækker et bredt udvalg af anvendelser inden for produktion, transport og logistik, detailhandel m.m. Se printerstatus med et blik, og administrer indstillinger hurtigt via den store farve-touchskærm. Tilslutning, mediehåndtering og RFID-tilvalg, der kan installeres i marken, gør det nemt at tilføje nye funktioner, efterhånden som jeres behov udvikler sig. Og jeres IT-afdeling vil finde ZT400-printere nemme at integrere og administrere takket være Zebras Print DNA-suite af applikationer, hjælpeprogrammer og udviklerværktøjer – alt drevet af Link-OS®. Resultatet? ZT400 tilbyder den alsidighed, pålidelighed og ydeevne, der skal til for at opfylde jeres industrielle udskriftsbehov – i dag og i morgen.
Printeren tilbydes både i 4″- og 6″-modeller med 203 dpi, 300 dpi og 600 dpi* (600 dpi fås kun på 4″ ZT411). Tilføj RFID-teknologi, der kan installeres fra fabrikken eller i marken, for at udskrive og kode etiketter med bedre sporbarhed og større synlighed. Vælg Zebras eksklusive ZT411 RFID On-metal Tagging Solution, som er den eneste dedikerede mulighed til udskrivning og kodning af tykkere RFID-etiketter til metalcontainere og aktiver.
Dobbelt USB Host-porte for ekstra fleksibilitet
Dobbelt USB Host-porte gør det muligt at tilslutte en lang række USB-enhedstyper direkte. Brug en USB-nøgle til at kopiere firmware, filer og konfigurationer, eller udskriv og overfør formater nemt. Forenkl dataindtastning ved at tilslutte en scanner og et tastatur samtidig – med to host-porte er der ingen grund til at til- og frakoble periferiudstyr.
Designet til at udvikle sig med jeres behov
I kan tilpasse ZT400 med en række mediehåndteringsmuligheder, der kan installeres på få minutter. To åbne medieslots giver plads til ekstra kommunikationsmuligheder. Og den robuste processorkraft og hukommelse kan understøtte firmwareopgraderinger og nye Print DNA-værktøjer i mange år frem.
Konfigurér på jeres måde med flere tilslutningsmuligheder
ZT400 leveres som standard med Ethernet, seriel, USB, dobbelt USB Host og Bluetooth 4.1. Tilføj det valgfrie dual-band trådløse kort med 802.11ac Wi-Fi og Bluetooth for lynhurtige og pålidelige trådløse forbindelser.
Bygget til at håndtere et bredt udvalg af medier og anvendelser
I kan regne med, at ZT400 kan udskrive en række forskellige etiketformater på en række forskellige medietyper.
Stor farve-touchskærm gør betjeningen enkel
Det er nemt at opsætte og bruge ZT400 med dens intuitive, ikonbaserede interface. Den 4,3″ fuldfarve-touchskærm gør det muligt hurtigt at navigere i printerindstillinger via det brugervenlige ikonmenusystem for at ændre sprog, printerindstillinger, tilslutningsmuligheder m.m.
| Printteknologi | Termotransfer |
| Udskrivningshastighed | 305 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 16.8 cm |
Medie & Labels
| Maksimal længde på label | 450 m |
| Mediets tykkelse | 0.058 - 0.25 mm |
| Maksimal rullediameter | 7.6 cm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Skærmdiagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Farvedisplay | Yes |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| Ethernet LAN | No |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.1 |
| Kabler medfølger | AC |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flash-hukommelse | 512 MB |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black, Grey |
| Bredde | 336 mm |
| Dybde | 495 mm |
| Farve | Nej |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 40% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | -40 - 60% |
| Driftstemperatur (T-T) | 20 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 5 - 85 °C |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Højde | 324 mm |
| Vægt | 18.1 kg |
| Kontroltype | Touch |