Elo 1002L, 10″ touchskærm, projekteret kapacitiv
HØJDEPUNKTER
- Sort
- 25,6 cm (10,1") 1280 x 800 pixels LCD 315 cd/m²
- Touchscreen 60 Hz 29 ms
- Indbygget højttaler(e) 4 W
Elo 1002L, 10″ touchskærm, projekteret kapacitiv
10,1″ bred LCD-skærm, HD 1280 x 800, Projekteret kapacitiv 10-touch, USB-controller, Anti-refleks, Nul-ramme, Uden stander, USB-C, HDMI, VGA, Sort, Verdensomspændende
2.705,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 1002L. Skærmdiagonal: 25,6 cm (10,1″), Skærmteknologi: LCD, Skærmopløsning: 1280 x 800 pixels, Skærmlysstyrke: 315 cd/m², HD-type: HD, Touchscreen. Product colour: Black
Elo 1002L Touchscreen Monitor er designet med samme sømløse stil, der går igen i hele 02-serien af skærme. Med en kompakt formfaktor og et rent design til nem integration giver 1002L fleksibilitet til installation som en traditionel POS-terminal eller et kundevendt interaktionspunkt – hvilket gør den velegnet til kasse, selvbetjening, skiltning og hospitality-løsninger. Og med en række forskellige eksterne enheder kan skærmen omdannes til at opfylde kravene i næsten enhver plan.
Enkelt kabelforbindelse
1002L har en USB Type-C interface, der leverer touch, video og strøm. Ved at reducere antallet af kabler, der kræves til enhver opsætning, fra 3 til 1, er installation og service en leg. Hvis din pc endnu ikke er udstyret med USB Type-C, kan du stadig bruge traditionel HDMI eller VGA til at oprette forbindelse til din pc.
En til dig.
En til dine kunder
02-serien tilbyder dobbelt funktionalitet. Brug den som en traditionel POS-terminal eller kundevendt display – eller BEGGE! Begynd at øge brandloyaliteten og kundetilfredsheden ved at tilbyde dine kunder et interaktionspunkt til at gennemgå transaktioner, deltage i loyalitetsprogrammer eller se de seneste kampagner.
Elo Edge Connect™ giver dig mulighed for at gøre mere!
Elo Edge Connect-systemet er bygget med tanke på alsidighed og tilbyder et bredt udvalg af muligheder for periferiudstyr. Uanset om det er til endeløse gange, selvbestilling eller samarbejde, kan du problemfrit fastgøre enhver kombination af op til fire perifere enheder til kanten af touchskærmen og skabe en skræddersyet løsning. Og du kan tilføje eller flytte dem senere, når dine behov ændrer sig!
EMV-vugger
Muligheden for at modtage betaling er afgørende for at gennemføre en transaktion. 1002L tilbyder kompatible EMV-vugger til sikker montering af en EMV-betalingsenhed direkte på displayet.
Stregkodescanner
Forbedre POS-terminaler og prisscanner-applikationer ved at koble en højtydende stregkodescanner på Elo-touchskærmen.
MSR
Elo tilbyder fleksibiliteten til at integrere betalingsenheder, herunder en Magtek 3-spors krypterbar MSR-betalingsterminal.
Monter med fleksibilitet
Kunder kræver en problemfri shoppingoplevelse fra deres første skridt ind i butikken til kassen. Fra standerne, der følger med skærmene, til stangmonteringer, hyldebeslag, vægbeslag og tredjepartskioskindkapslinger, kan touchskærmene integreres med lethed.
Monter med fleksibilitet
Kunder forventer en sømløs shoppingoplevelse fra det øjeblik, de træder ind i butikken, til de går til kassen. Fra standerne, der følger med skærmene, til stangmontering, hyldemontering, vægmontering og kiosk-kabinetter fra tredjepart kan touchscreens integreres nemt.
Bygget til at holde
02-seriens Touchscreen Monitors leverer den kvalitet og pålidelighed, Elo er kendt for, og understøttes af vores 3-årige standardgaranti med mulighed for forlængelse til 5 år. Vi designer, bygger og står inde for den komplette løsning, med touch integreret fra starten.
3-års standardgaranti
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 31.5 - 80 kHz |
| Betragtningsvinkel, vandret | 170° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 170° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Displayteknologi | LCD |
| Skærmopløsning | 1280 x 800 pixels |
| Skærmlysstyrke | 315 cd/m² |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 800:1 |
| Vis antal farver | 262144 colours |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese |
| HD-type | HD |
| Paneltype | TFT |
| Naturlig billedformat | 16:10 |
| Skala for energieffektivitet | A+++ to D |
| Type baggrundsbelysning | LED |
| Energy efficiency class (old) | A+ |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
Tilslutning & Porte
| DVI port | No |
| Lydindgang | 1 |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | AC, HDMI, USB |
Lyd
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 800 (WXGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA) |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 7.43 W |
| Strømforbrug (standby) | 1.26 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.2 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 / 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 315 mm |
| Pakkens dybde | 144 mm |
| Pakkehøjde | 243 mm |
| Pakkevægt | 1.83 kg |
| Vægt (uden stativ) | 884.2 g |
| Højde (uden stativ) | 165.3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 28.4 mm |
| Visbar størrelse, vandret | 21.7 cm |
| Visbar størrelse, lodret | 13.6 cm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IPX1 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 85285210 |
| Overholdelse af bæredygtighed | Yes |
| Overholdelsescertifikater | RoHS |
I æsken
| Strømforsyningstype | DC |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 29 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Antal samtidige berøringspunkter | 10 |
| Certificering | Canada cUL, ICEurope CEJapan VCCIUnited States UL, FCCChina CCCKorea, KCC, e-standbyAustralia RCMMexico NOMTaiwan BSMIInternational CBRoHS, China RoHS, WEEE, REACHIndia BISRussia EAC |
| Kan monteres på væggen | Yes |
| Højdejustering | No |