Honeywell, EDA10A Android 12 med GMS, WWAN og WLAN, S0703 SR Imager, 2,2GHz 8
HØJDEPUNKTER
- Slate Mobile-tablet Sort
- 25,6 cm (10.1") 1920 x 1200 pixels
- Snapdragon SM4350-AC 2,2 GHz
- 64 GB Flash
- Enkelt kamera 16 MP Frontkamera 8 MP
- 5G Wi-Fi 6 (802.11ax) Bluetooth 5.1 Near Field Communication (NFC)
- Lithium-Ion (Li-Ion) 8000 mAh
- Android 12
Honeywell, EDA10A Android 12 med GMS, WWAN og WLAN, S0703 SR Imager, 2,2GHz 8
10,1″, 1920 x 1200p, LED, Multi-touch kapacitiv, Qualcomm Snapdragon SM4350-AC, 4/64GB, 16/8PM, Batteri Li-Ion, 8000mAh, 3,85V, IP65, Sort, 674g
8.945,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Honeywell EDA10A. Skærmdiagonal: 25,6 cm (10,1″), Skærmopløsning: 1920 x 1200 pixels. Intern lagerkapacitet: 64 GB. Processorfrekvens: 2,2 GHz, processorfamilie: Snapdragon, processormodel: SM4350-AC. Intern hukommelse: 4 GB. Bagkameraopløsning (numerisk): 16 MP, Bagkameratype: Enkeltkamera, Frontkameraopløsning (numerisk): 8 MP, Frontkamera. Højeste Wi-Fi-standard: Wi-Fi 6 (802.11ax). Vægt: 674 g. Installeret operativsystem: Android 12. Product colour: Black
Honeywell ScanPal™ EDA10A-tabletten er en robust, men let løsning, der giver hurtig og pålidelig mobil dataadgang på en 10-tommers FHD-skærm. Med Wi-Fi 6 er den designet til detailhandel, lager og feltservice.
Honeywell ScanPal™ EDA10A-tabletten er en robust, men let løsning til mobile forretningsbrugere, der har brug for hurtig og pålidelig mobil dataadgang på en 10-tommer skærm. Med Wi-Fi 6 giver EDA10A højhastighedsforbindelse indendørs til brugere inden for detailhandel og feltservice.
Rettet mod forretningsbrugere leveres EDA10A med et komplet servicetilbud, en omfattende række tilbehør og kompatibilitet med et rigt udvalg af virksomhedssoftware.
Tilbehøret omfatter opladningsdocks til skrivebordet og køretøjet, en skærmdock, der gør det muligt at oprette en arbejdsstation med tastatur og mus, og et stort batteri, der kan udskiftes undervejs.
Enheden er udstyret med Honeywell Device Client Pack (DCP)-software, understøttelse af valgfri Honeywell Operational Intelligence-software til aktivoptimering, Smart Talk-software til samlet kommunikation og certificering med tredjeparts Mobile Device Management (MDM)-løsninger. Udvidede serviceplaner, der giver 3 års udvidet garanti, hurtig reparationsservice, batteriudskiftningsservice og Sentinel-service til vedligeholdelse af Android™-operativsystemet.
EDA10A er udstyret med en Qualcomm® Snapdragon octa-core 2,2 GHz-processor og leverer højtydende 5G-mobilkommunikation, Wi-Fi 6, NFC og Bluetooth® 5.1-kommunikation. En stor, lysstærk 10-tommers full-high-definition (FHD)-skærm, ergonomisk industrielt design og et udvalg af tilbehør til at bære og håndtere øger brugerkomforten og -oplevelsen. Det store batteri på 8.000 mAh giver mulighed for et helt skift med uafbrudt arbejde, men kan nemt udskiftes under drift med et nyt batteri. En højtydende stregkodescanningsmotor fremskynder dataindsamlingen.
Detailhandel
EDA10A er let og tynd og er nem for detailmedarbejdere at bære og bruge hele dagen til at engagere og betjene kunder. En højtydende NFC-læser understøtter kontaktløse betalingsløsninger, herunder Honeywell Smart Pay, for at forbedre kundeengagementet og øge salgskonverteringsraterne. Honeywell Smart Talk understøtter en række kommunikationstilstande, herunder Push-to-Talk, for at fremme effektiv teamkoordinering og support. Wi-Fi 6 giver pålidelig, højtydende netværkskommunikation til hurtig hentning af data, højopløselige produktbilleder og træningsvideoer.
Lager og produktion
EDA10A er designet til at holde og opfylder MIL-STD-810H-faldspecifikationen og bruger Gorilla Glass 5 for at minimere brud på skærmen. Den hårde beskyttelsesstøvle øger faldspecifikationen op til 2 meter på beton. Enheden overholder MIL-STD-810H-vibrationsspecifikationen til applikationer med montering i køretøjer. Wi-Fi 6 giver pålidelig, højtydende netværkskommunikation under roaming.
Feltservice
Med den hurtige udvikling af industrialiseringen bruges tablets i stigende grad i forskellige feltserviceindustrier. I et relativt komplekst industrielt miljø kan EDA10A’s robuste design og holdbarhed modstå barske miljøer for uafbrudt drift. EDA10A’s skærmdock
plus unik desktop split-screen displaytilstand gør det muligt at bruge enheden til at guide produktionen, hvilket er udbredt inden for bilproduktion og produktion af medicinsk udstyr. EDA10A anvender Gorilla Glass 5 og multitouch-skærm og understøtter tilstande til handsker/våd hånd/olieret hånd.
1 år
Scan & Kamera
| Bagkamera | Enkelt kamera |
| Bagkamera opløsning (numerisk) | 16 MP |
| Frontkamera | Yes |
| Autofokus | Yes |
| Frontkamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | Flash |
Skærm
| Skærmdiagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Skærmlysstyrke | 550 cd/m² |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| Type skærmglas | Gorilla Glass |
Tilslutning & Porte
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-porte antal | 1 |
Trådløs & Netværk
| Bedste Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobilnetværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| Near field communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellit) | Yes |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| WWAN | Installed |
Processor & Hukommelse
| Producent af processor | Qualcomm |
| Processorfamilie | Snapdragon |
| Processormodel | SM4350-AC |
| Processorkerner | 8 |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Intern lagringskapacitet | 64 GB |
| Processorhastighed | 2.2 GHz |
Software & Styresystem
| Platform | Android |
| Operativsystem installeret | Android 12 |
Batteri & Strøm
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 8000 mAh |
| Batterispænding | 3.85 V |
| Batteri medfølger | Yes |
Mål, Vægt & Design
| Formfaktor | Slate-tablet |
| Produktfarve | Sort |
| Bredde | 257 mm |
| Dybde | 11.7 mm |
| Robust design | Yes |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP65 |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| Modstandsdygtig over for fald | 1300 cm |
Certificeringer
| Enhedstype | Mobile tablet |
Øvrige specifikationer
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixels |
| Beskyttelsesfunktioner | Drop proof, Waterproof |
| Højde | 166.5 mm |
| Vægt | 674 g |
| Sensor for omgivende lys | Yes |
| Gyroskop | Yes |
| Elektronisk kompas | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Nærhedssensor | Yes |