Epson TM-T70II, USB, Ethernet, mörkgrå
HÖJDPUNKTER
- Frontmatning: Pappersmatning framifrån
- Snabba utskriftshastigheter: Upp till 250 mm per sekund
- Liten formfaktor: Får enkelt plats under de flesta diskar
- Gråskaleutskrift: Lägg till logotyper och bilder i material
- Miljövänlig: ENERGY STAR-kvalificerad
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-T70II (022A1): UB-E04 + inbyggd USB, PS, EDG, summer, EU. Utskriftsteknik: Direkt termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 180 x 180 DPI. Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 80 mm. Anslutningsteknik: Trådbunden, USB-kontakt: USB typ B, Standardinterface: Ethernet, USB 2.0. Ljudtrycksnivå (utskrift): 55 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h, Hållbarhet för automatisk skärare: 1,7 miljoner klipp. Produktfärg: Grå
Snabb kvittoskrivare
TM-T70II är den pålitliga termiska kvittoskrivaren som kan hanteras helt från framsidan, tack vare pappersinmatning framifrån. Med ett litet fotavtryck och lättåtkomliga knappkontroller står den smidigt under disken, samtidigt som den snabba utskriftshastigheten på 250 mm per sekund och utskrift utan marginaler gör att Ni kan betjäna era kunder snabbt – utan att behöva byta pappersrullar lika ofta.
Enkel att använda
Idealisk för restauranger, återförsäljare och besöksnäringen. Denna kassakvittoskrivare passar bekvämt under disken eftersom den har samma höjd som de flesta kassalådor och sparar värdefull skrivbordsyta. I kombination med ett brett utbud av anslutningsmöjligheter (USB, Ethernet och Wi-Fi) erbjuder denna kvittoskrivare flexibilitet att installera och använda där det passar er bäst. Kablar och sladdar skyddas också från oavsiktliga spill tack vare det valfria skyddet.
Långvarig
Denna kvittoskrivare är idealisk för intensiva miljöer som kräver konsekvent utskrift i stora volymer. Den har en förbättrad livslängd för utskriftsmekanismen på upp till 17 miljoner rader, samt en livscykel för skrivhuvudet på 120 km och automatisk kapare som kan fortsätta fungera i upp till 1,7 miljoner transaktioner.
Spara pengar
Med den marginalfria papperssparfunktionen kan ni skriva ut kvitton ända ut till kanten. Detta sparar inte bara pengar eftersom ni kan skriva ut fler kvitton per rulle, utan i kombination med ENERGY STAR-klassificeringen för lägre strömförbrukning kan TM-T70II vara ett effektivt miljövänligt tillskott till ert företag.
Högkvalitativa kvittoutskrifter
TM-T70II kan skriva ut kvitton i olika gråtoner. Avancerade grafik- och streckkodsutskriftsfunktioner möjliggör mycket anpassade layouter. Logotyper och reklammeddelanden kan enkelt läggas till.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 55 dB |
| Hållbarhet, automatisk skärare | 1.7 million cuts |
| Utskriftshastighet (kvitto) | 250 mm/sec |
| Teckenuppsättningar | ANK |
| Kolumnkapacitet | 56/42 |
| Skrivhuvudets livslängd | 120 Impulse |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 80 mm |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0 |
| USB-kontakt | USB Type-B |
| Bytbart interface | Y |
| Strömkontakttyp | Type C |
Batteri & Ström
| Strömkälletyp | AC |
| AC-inspänning | 24 V |
| Strömförbrukning | 100 mA |
| Strömförsörjningstyp | AC |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 125 mm |
| Djup | 194 mm |
| Höjd | 114 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Förpackningsvikt | 2.86 kg |
| Färg | No |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningens bredd | 195 mm |
| Förpackningens djup | 255 mm |
| Förpackningens höjd | 245 mm |
Driftsförhållanden
| Drifttemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Förvaringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid förvaring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 65000000 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Säkerhet | DE, TÜV, GOST-R |
| Certifiering | CE, GOST-R, EN55022-Class A |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | CE marking, GOST-R, EN55022 Class A |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Ursprungsland | China |
| Halvklippare | Yes |
| Bufferstorlek | 4 KB |