GDS® 10–32 VDC ingång (19 VDC utgång) fastmonterad laddare med hane DC 5,5 mm
HÖJDPUNKTER
- Fastmonterad laddare inkluderar 5,5 mm cylinderkontakt hane; 10V-32V DC ingångsområde, 19VDC utgång
- När du uppgraderar enheter, undvik omkoppling genom att koppla ur strömkontakten och ansluta nya laddarkomponenter
- Del av GDS® Ecosystem™ för att hålla enheter skyddade, anslutna och laddade i nästan alla applikationer
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
RAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-V11U. Syfte: Dockningsstation, Typ av strömförsörjning: Bil/inomhus, Inspänning: 10 – 32 V. Kabellängd: 0,2 m, Vikt: 136 g
GDS® modulära fast kabelanslutna laddare med 5,5 mm hane DC-kabel är den idealiska lösningen för att tillhandahålla ström till alla RAM® eller GDS® DC-drivna dockningsstationer. När det är dags att uppgradera, undvik omkoppling genom att helt enkelt koppla ur strömkontakten och ansluta de nya laddarkomponenterna. Denna fastmonterade laddare har en ingång på 10–32 VDC, 19 VDC utgång, vilket gör den idealisk för de flesta fordonsapplikationer.
3 år
Anslutning & Portar
| Kabellängd | 0.2 m |
Batteri & Ström
| Strömförsörjningstyp | Auto/inomhus |
| Inspänning | 10 - 32 V |
| Utgångsspänning | 19 V |
| Utgångsström | 3.5 A |
| Strömskyddsfunktioner | Over voltage, Reverse polarity, Short circuit |
Mått, Vikt & Design
| Vikt | 136 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Certifieringar
| Syfte | Dockningsstation |
Relaterade populära produkter
POS tillbehör, Stativ för streckkodsläsare
Zebra Universal Svanhals Intellistand – Svart
359,00 kr Ekskl. moms.
POS tillbehör, POS-kablar
Datalogic strömförsörjning, 12 V/18 W, rätvinklig kontakt (utan strömkabel)
209,00 kr Ekskl. moms.
POS tillbehör, POS-kablar
Datalogic Magellan 1500i Kabel, USB, typ A, strömavstängningsterminal, 2 m
189,00 kr Ekskl. moms.