Honeywell EDA5s Android 11 med GMS, WWAN och WLAN, S0703 Imager,
HÖJDPUNKTER
- 14 cm (5,5") 1440 x 720 pixlar Touchscreen
- 3 GB
- Kompatibla minneskort: MicroSD (TransFlash)
- Snapdragon 662 2 GHz
- GPS (satellit) Android 11
- Bluetooth Datanätverk: Edge, HSPA+, LTE, UMTS Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Inbyggd kamera 13 MP
- Litiumjon (Li-Ion) 3060 mAh
- Svart
Honeywell EDA5s Android 11 med GMS, WWAN och WLAN, S0703 Imager,
5,5″, 1440 x 720p, Gorilla Glass 5, 3/32GB, LED, Multi-touch, Qualcomm Snapdragon SM6115, 13/5MP, Batteri Li-Ion, 3,8V, 3.060mAh + kit (USB)
10.669,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Honeywell ScanPal EDA5S + kit (USB). Skärmdiagonal: 14 cm (5,5″), Skärmupplösning: 1440 x 720 pixlar, Pekteknik: Multi-touch. Internt minne: 3 GB, Flashminne: 32 GB, Kompatibla minneskort: MicroSD (TransFlash). Processorfrekvens: 2 GHz, Processortillverkare: Qualcomm, Processorfamilj: Snapdragon, Processormodell: 662. Operativsystem installerat: Android 11. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Streckkodsläsare
Honeywell ScanPal™ EDA5S är en mobil dator i företagsklass som ger säker uppkoppling mellan medarbetare i frontlinjen och affärssystem i backend. Den är utformad för robust användning inom transport och logistik samt inom sjukvården.
ScanPal EDA5S är Honeywells nya mobila dator i ScanPal-serien utrustad med Qualcomm Snapdragon octa-core 2,0 GHz processor och robust trådlös anslutning via NFC, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 och 4G LTE-kommunikation.
Ett framträdande 5,5-tums Gorilla Glass pekskärmsinterface och ergonomisk industridesign bidrar till att avsevärt förbättra användarkomfort och upplevelse. Dess lätta och slimmade design gör att användare enkelt kan hantera enheten med en hand, bära den i fickor och förbli bekväma hela dagen.
Den bakre kameran på 13 megapixel gör det möjligt för användare att ta högupplösta bilder för bilddokumentation av hög kvalitet medan den främre kameran på 5 megapixel gör det möjligt för användare att delta i videokommunikation.
EDA5S har den helt nya och kraftfulla Honeywell S0703-skanningsmotorn som möjliggör exakt och snabb läsning även av skadade eller ofullständiga streckkoder.
Utrustad med ett robust hölje och IP67-klassad tätning kan EDA5S användas under tuffa förhållanden och krävande miljöer. Ett 3060 mAh-batteri ger 8 timmars oavbruten ström. Batteriet är även enkelt att ta bort och stöder snabbladdning 3.0.
EDA5S (WWAN-versionen) stöder ett nano-SIM och ett eSIM samtidigt. Ett eSIM möjliggör enkel hantering av abonnemang hos olika mobiloperatörer, vilket underlättar byte mellan operatörer utan att behöva hantera flera fysiska SIM-kort.
EDA5S bygger på Android 11 och kan uppgraderas till Android 13, vilket minskar underhållsproblem och säkerställer långsiktigt funktionsstöd. Den är validerad under AER (Android Enterprise Recommended), ett Google-lett initiativ som hjälper företag att tryggt välja, implementera och hantera Android-enheter och -tjänster som bäst passar deras behov.
1 år
Scan & Kamera
| Inbyggd kamera | Ja |
| Bakre kameraupplösning (numerisk) | 13 MP |
| Streckkodsläsare | Yes |
| Skannertyp | 1D/2D |
| Främre kamera | Yes |
| Frontkameraupplösning (numerisk) | 5 MP |
Skärm
| Skärmdiagonal | 14 cm (5.5″) |
| Displayupplösning | 1440 x 720 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Typ av Touchscreen | Capacitive |
| Display | LED |
| Skärmglastyp | Gorilla Glass |
| Gorilla Glass-version | Gorilla Glass 5 |
Anslutning & Portar
| Datanätverk | Edge, HSPA+, LTE, UMTS |
| Nätverksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11d, IEEE 802.11e, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11u, IEEE 802.11v, IEEE 802.11w |
| Gränssnitt | USB 2.0 type-C |
| Dockningsstation ingår | Yes |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Near field communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Yes |
| BeiDou | Yes |
Processor & Minne
| Internminne | 3 GB |
| Flash-minne | 32 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maximal minneskortsstorlek | 128 GB |
| Processorhastighet | 2 GHz |
| Processorfamilj | Snapdragon |
| Processormodell | 662 |
| Processortillverkare | Qualcomm |
Programvara & OS
| Installerat operativsystem | Android 11 |
Batteri & Ström
| Batterikapacitet | 3060 mAh |
| Batteriteknik | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterispänning | 3.8 V |
| Batterityp | EDA5S |
| Batteriets uppladdningstid (på) | 3.5 h |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Vikt | 218 g |
| Bredd | 75 mm |
| Djup | 11.2 mm |
| Höjd | 159 mm |
Driftsförhållanden
| International Protection (IP)-kod | IP67 |
| Fallskyddad | Yes |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
Certifieringar
| Säkerhetsalgoritmer | EAP, LEAP, PEAP, TLS, TTLS, WEP, WPA, WPA2, WPA3, WPA3-SAE |
Övriga specifikationer
| Touch-teknik | Multi-touch |
| Antal kärnor | 8 |
| LED-indikatorer | Yes |
| Garantiperiod | 1 year(s) |
| Prestandakärnor | 4 |
| Effektiva kärnor | 4 |