Star mC-Print2, USB, Bluetooth, Ethernet, Svart
HÖJDPUNKTER
- 100 mm/sekund, 58 mm frontmatning, toppmatad termisk kvittoskrivare
- Kompakt och stilren 96 x 113 x 100 mm
- Ethernet LAN, USB, iOS USB med SteadyLAN, Bluetooth, Star CloudPRNT +2 USB-värdportar
- 2 x USB-värdportar med funktionalitet för flera kringutrustningshubbar
- Star Cloud Services-redo med Stars digitala kvittoutskrift / internetenhetshantering
- Unik kvittorätningsfunktion för platta kvitton plus pappersslutsensor
- Ny kompakt PS60C-strömförsörjning inkluderad med EU- och UK-kontakter
- Tillval inkluderar Star SCD222 kunddisplay, Symbol / Zebra DS9208 2D-skanner, Star 1D, Star CB2002 kassalåda, Star mC-Drawer kompakt kassalåda, Star mCPrint Cable Tidy, Star Kitchen Buzzer
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Star Micronics mC-Print2. Utskriftsteknik: Termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Utskriftsmediets tjocklek: 0,053 – 0,075 µm, Maximal rulldiameter: 5 cm, Pappersbredd som stöds: 58 mm. Anslutningsteknik: Trådbunden och trådlös, USB-kontakt: USB Type-C. Hållbarhet, automatisk skärare: 2 miljoner skärningar. Produktfärg: Svart
De superkompakta, frontmatade mC-Print2-skrivarna erbjuder högkvalitativ utskrift och exceptionell funktionalitet med upp till 5 interface inklusive Star CloudPRNT samt hubbfunktionalitet, som styr utvalda USB-kringutrustningar anslutna till skrivaren inklusive kassalåda, skanner och kunddisplay.
Stars unika SteadyLAN™-anslutning tillhandahåller data, laddning och nätverksanslutning direkt till kompatibla surfplattor utan behov av WiFi – stabiliteten hos en kabelanslutning med flexibiliteten hos ett surfplatte-POS-system är nu möjlig.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftstyp | Direkt termisk |
| Utskriftshastighet | 100 mm/sec |
| Utskriftsbredd | 58mm |
| Upplösning | 203dpi |
| Utskriftsmediatjocklek | 0.053 - 0.075 µm |
| Maximal utskriftsbredd | 5.08 cm |
| AC-adapter inkluderad | Yes |
| Strömförbrukning (utskrift) | 19.2 W |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 58 mm |
| Maximal rulldiameter | 5 cm |
Skärm
| Inbyggd display | No |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriellt interface | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) portar | 1 |
| USB-kontakt | USB Type-C |
Trådlöst & Nätverk
| Bluetooth | Yes |
Programvara & OS
| Windows-operativsystem som stöds | Yes |
| Operativsystem för mobiler stöds | Android, Windows CE, iOS |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 96 mm |
| Djup | 115 mm |
| Vikt | 800 g |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Hållbarhetscertifieringar | ENERGY STAR |
| Autoklipparens hållbarhet | 2 million cuts |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 100 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | AC |