Zebra LS2208, Skanner, USB, 1D, Svart, Kit
HÖJDPUNKTER
- Svart
- Skannertyp: 1D Sensortyp: Laser
- Standardinterface: RS-232, RS-485, Keyboard wedge, USB
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Motorola LS2208 streckkodsläsare, 7 ft svart. Skannertyp: 1D, sensortyp: laser, avkodningsstandarder: UPC/EAN, UPC/EAN med tillägg, UCC/EAN 128, Code 39, Code 39 Full ASCII, Code 39 TriOptic, Code…. Standardinterface: RS-232, RS-485, tangentbordskil, USB, kabellängd: 2,1 m. Produktfärg: Svart. Vikt: 146 g. Mått (B x D x H): 63,5 x 84,8 x 152,4 mm
MOTOROLA SYMBOL LS2208 STRECKKODSLÄSARE KIT (USB OCH STATIV) – FÄRG: TWILIGHT BLACK
Den innovativa LS 2200-serien av handhållna skannrar från Symbol Technologies levererar prestandafunktioner till ett överkomligt pris för att göra ditt köpbeslut enklare än någonsin. Om du söker investeringsskydd i en skanner som är liten och lätt nog för maximal produktivitet, då är LS 2200-serien den ideala skannern för dig.
Handsfree-stativ (tillval) – Möjliggör presentationsskanning och enkel växling mellan handsfree- och handhållet läge
Flera interface inbyggda – Säkerställer flexibel anslutning och möjliggör framtidssäkring av värd
Reduced Space Symbology (RSS) – Hjälper dig att utnyttja din hårdvaruinvestering
Skannelement baserat på LIM-teknik – Hållbarhet du kan lita på med livstidsgaranti
Universalkablar för delning – Möjliggör enkel utbyte och/eller uppgraderingar
Arbetsområde: kontakt till 17 tum/43 cm på 100 procent UPC – Förbättrar användarproduktiviteten
Ljus LED och summer med justerbar volym – Flera bekräftelselägen säkerställer positiv användarfeedback
Ergonomisk design – Minskar användartrötthet med snygg, balanserad form
Snabb prestanda – Läser 100 skanningar per sekund
Flash-minne – Underlättar uppdateringar/anpassning av produkten i fält
Global Trade Item Number (GTIN) Kompatibel – Kapabel att avkoda och överföra 14-siffriga GTIN:er där det är lämpligt
Advanced Data Formatting (ADF) gör det möjligt för användare att modifiera data innan de skickas till värddatorn – Eliminerar kostsamma ändringar av värdprogramvaran
5 år
Scan & Kamera
| Skannmotor | 1D |
| Skannertyp | 1D |
| Avkodningsstandarder | UPC/EANUPC/EAN with SupplementalsUCC/EAN 128Code 39Code 39 Full ASCIICode 39 TriOpticCode 128Code 128 Full ASCIICodabarInterleaved 2 of 5Discrete 2 of 5Code 93MSICode 11IATARSS variantsChinese 2 of 5 |
Anslutning & Portar
| Standardgränssnitt | RS-232, RS-485, Keyboard wedge, USB |
| Anslutning | Kabelansluten |
| Kabellängd | 2.1 m |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Vikt | 146 g |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84716070 |
Övriga specifikationer
| Sensortyp | Laser |
| Mått (BxDxH) | 63.5 x 84.8 x 152.4 mm |
| Skanningshastighet | 100 sec/page |