- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 3200 Vax/Resin. Bandlängd: 74 m, Bandbredd: 5,6 cm, Antal per låda: 12 st
Vax/harts-band, 56 mm x 74 m (2,2 tum x 242 fot), 3200; Högpresterande, 12 mm (0,5 tum) kärna, 12 st/förpackning
3200 vax/harts-bandet har en speciell bläckformulering som ger enastående utskriftskvalitet kombinerat med kemikalie- och lösningsmedelsbeständighet. Genom att erbjuda smet- och reptålighet på Zebra-belagt papper och matta syntetiska etikettmaterial, ger detta band utmärkt hållbarhet och slitstyrka i tuffa miljöer. Idealisk för applikationer där etiketter utsätts för lösningsmedel eller kemikalier, nötning eller friktion, utomhus, appliceras på kemikalietunnor, eller utsätts för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. UL/cUL-certifierad. Vax/harts-band ger god nötning- och kemikaliebeständighet. Idealisk för användning med toppbelagt papper och matta syntetiska material, samt i applikationer med måttlig till hård exponering för kemikalier eller nötning.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 5.6 cm |
| Bandmaterial | Wax-Resin |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.2 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |