Zebra RS6100, ingen avtryckare, BT, 2D, SE5500, BT
HÖJDPUNKTER
- Bärbar streckkodsläsare Grå, Gul
- Skannertyp: 2D Sensortyp: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar, MSI Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- 2688 x 1520 pixlar
- Trådlös
- Near Field Communication (NFC)
- Strömkälla: Batteri Litiumjon (Li-Ion) 735 mAh
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra RS6100. Typ: Bärbar streckkodsläsare, Skannertyp: 2D, Sensortyp: LED. Anslutningsteknik: Trådlös. Produktfärg: Grå, Gul. Strömkälla: Batteri, batteriteknik: Litiumjon (Li-Ion), batterikapacitet: 735 mAh. Vikt: 76 g, bredd: 66,6 mm, djup: 32,7 mm
RS6100 Ringskanner är en bärbar skanningslösning för både 1D- och 2D-streckkodssymboler. RS6100 är även kompatibel med ett brett utbud av mobila datorer som kommunicerar via Bluetooth.
Scan & Kamera
| Skannertyp | 2D |
| Optisk sensorupplösning (B x H) | 2688 x 1520 pixels |
| Pitch-läsvinkel | -60 - 60° |
| Yaw-läsvinkel | -60 - 60° |
| 2D (matris staplade) streckkoder stöds | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Stöd för linjära (1D) streckkoder | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar, MSI |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Wireless |
Trådlöst & Nätverk
| Near field communication (NFC) | Yes |
Batteri & Ström
| Batteriteknik | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 735 mAh |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grå, Gul |
| Vikt | 76 g |
| Bredd | 66.6 mm |
| Djup | 32.7 mm |
| Våglängd | 515 nm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
Övriga specifikationer
| Typ | Wearable bar code reader |
| Sensortyp | LED |
| Strömkälltyp | Battery |
| Höjd | 21 mm |
Relaterade populära produkter
Presentationsskannrar, Streckkodsscanners
Newland FR2780 Urchin, 2D, USB, kit (USB), svart
1.149,00 kr Ekskl. moms.
Presentationsskannrar, Streckkodsscanners
Newland FR8080 Salmon, 2D, Dual-IF, kit (USB)
1.949,00 kr Ekskl. moms.
Companion skannrar, Streckkodsscanners, Zebra Streckkodsläsare
Zebra CS6080 Sladdlös: FÖLJESLAGARE SCANNER
3.999,00 kr Ekskl. moms.
Companion skannrar, Streckkodsscanners
NewLand BS80 Piranha-Serie, BT, 2D, USB-C, BT, sats, svart
1.769,00 kr Ekskl. moms.
Companion skannrar, Honeywell Streckkodsläsare, Streckkodsscanners
Honeywell Kit, 1602G 2D POCKETABLE AREA IMAGER
2.409,00 kr Ekskl. moms.
Presentationsskannrar, Streckkodsscanners
Newland NVF260, 2D, HD, DPM, USB, sats (USB)
8.639,00 kr Ekskl. moms.
Ring-/handled streckkodsläsare, Streckkodsscanners, Zebra Streckkodsläsare
Zebra WT5400, 4,7'', USB-C, BT, NFC, Android,
21.589,00 kr Ekskl. moms.