Zebra TT-skrivare (74/300M) ZD621R, Touch LCD i färg, 203 dpi, USB, USB Host
HÖJDPUNKTER
- Termisk överföring
- 203 x 203 DPI
- Maximal utskriftsbredd: 11,8 cm Utskriftshastighet: 203 mm/sek
- Inbyggda streckkoder: 1D, 2D
- Anslutningsteknik: Trådbunden & trådlös
- USB-port Ethernet LAN Bluetooth 4.1
- Display: LCD 10,9 cm (4,3") 480 x 272 pixlar Färgdisplay
- 2,5 kg
Zebra TT-skrivare (74/300M) ZD621R, Touch LCD i färg, 203 dpi, USB, USB Host
ZD621R RFID Desktop Printer, 4,3-tums LCD-färgskärm med pekfunktion, 203 dpi, Link-OS, USB, USB Host, RS232, BT (BLE), Ethernet, Peeler
11.399,00kr. Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Zebra ZD621R. Utskriftsteknik: Termotransfer, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI, Utskriftshastighet: 203 mm/sek. Anslutningsteknik: Kabelansluten & Trådlös, Ethernet LAN, Bluetooth, Bluetooth-version: 4.1, USB-port. Pappersbredd som stöds: 15 – 118 mm. Produktfärg: Grå
INVESTERA I DET BÄSTA: PREMIUMFUNKTIONER, MAXIMAL PRESTANDA OCH OÖVERTRÄFFAD SÄKERHET
Du behöver en högkvalitativ, hållbar skrivare med förstklassiga funktioner för att hålla din verksamhet framåtriktad. Välj Zebras ZD600-serie, 4-tums premiumskrivare, byggda för att fungera felfritt – dag efter dag. De är enkla att använda och inkluderar Zebras exklusiva Print DNA-programvarupaket som gör dem enkla att installera, hantera och säkra – på plats eller på distans. Och de är konstruerade för att utvecklas tekniskt under många års drift. Till skillnad från andra märken ger Zebras skrivare dig säkerhet med PrintSecure, en del av Print DNA, för att förhindra driftstopp och kostsamma cyberattacker. Välj mellan modeller för direkt termisk utskrift, termisk överföring, sjukvård och RFID.
SOFISTIKERAD, MEN ENKEL
ZD621-skrivare ger er premiumfunktioner och prestanda i en kompakt, lättanvänd skrivbordsskrivare. De är otroligt enkla att installera, använda, hantera, underhålla och säkra – både på plats och på distans. Enastående utskriftskvalitet i kombination med framtida anpassningsbarhet gör den unik – för år av överlägsen utskrift. Och flera modeller stöder nästan alla användningsfall, inklusive sjukvård och RFID.
KONSTRUERAD FÖR ATT UTVECKLAS
Teknologin utvecklas ständigt och snabbt. Var redo för vad som kommer härnäst med ZD621 som är byggd för att prestera, idag och imorgon. Den inkluderar ett mer intuitivt användarinterface, valfri 4,3-tums färg-LCD-pekskärm, fältuppgraderingsbar trådlös kit och mediahanterings-alternativ, samt en innovativ ny arkitektur för att driva ständigt expanderande skrivarfunktioner.
OSLAGBAR, TRYGG SÄKERHET
Säkerhetsattacker blir allt mer sofistikerade. Slutpunkter blir populära mål – inklusive termiska skrivare. Skydda er proaktivt från farliga och kostsamma säkerhetsattacker på era skrivare. Till skillnad från andra märken har Zebras skrivare PrintSecure, del av Print DNA, för att skydda era data, säkra era skrivarslutpunkter och förhindra driftstopp.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | 1D, 2D |
| Inbyggd RFID-modul | Yes |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 203 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 11.8 cm |
| Sidbeskrivningsspråk | EPL2, PDF, XML, ZBI, ZPL II |
| Number of fonts | 16 |
| Minsta utskriftslängd | 99.1 cm |
Media & Etiketter
| Maximal etikettbredd | 11.8 cm |
| Mediatjocklek | 0.08 - 0.19 mm |
| Pappersbredd som stöds | 15 - 118 mm |
| Bandlängd | 300 m |
| Kontrolltyp | Buttons, Touch |
| Bandbredd | 10.9 cm |
| Kärndiameter | 2.54 cm |
Skärm
| Display | LCD |
| Displayens diagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Färgdisplay | Yes |
| Displayupplösning | 480 x 272 pixels |
| Inbyggd display | Yes |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.1 |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Processor & Minne
| Internminne | 256 MB |
| Flash-minne | 512 MB |
Programvara & OS
| Operativsystem för mobiler stöds | Android, iOS |
| Windows-operativsystem som stöds | Yes |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 100-240 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 202 mm |
| Djup | 267 mm |
| Höjd | 192 mm |
| Vikt | 2.5 kg |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Hållbarhetscertifieringar | ENERGY STAR |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| AC-infrekvens | 50-60 Hz |
-
Zebra TT-skrivare (74/300M) ZD621R, Touch LCD i färg, 203 dpi, USB, USB Host
3.710,00kr. Ekskl. moms.Lägg till i varukorg