Zebra ZC300 Bundle, enkelsidigt, 12 punkter/mm (300 dpi), USB, Ethernet, display, CardStudio
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra ZC300. Utskriftsteknik: Färgsublimeringstermotransfer, Maximal upplösning: 300 x 300 DPI, Korttyper: PVC, PVC-komposit. Produktfärg: Svart, Silver, Total inmatningskapacitet: 100 ark, Display: LCD. Ethernet-interfacetyp: Fast Ethernet, Säkerhetsalgoritmer: AES. AC-ingångsfrekvens: 47–60 Hz, AC-ingångsspänning: 90–264 V. Windows-operativsystem som stöds: Windows 10, Windows 7, Windows 8, Mac-operativsystem som stöds: Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Linux-operativsystem som stöds: Ubuntu 16.04, Ubuntu 16.10, Ubuntu 17.10, Ubuntu 18.04 LTS
Oavsett vilken typ av kort du behöver skriva ut – från identitets- och åtkomstkort till medlems-, evenemangs- och kredit-/betalkort – hjälper kortskrivarna i ZC300-serien dig att göra det bättre, snabbare och enklare. Elegant konstruktion av kortskrivarna ZC300 och ZC350 eliminerar praktiskt taget alla problem i samband med kortutskrift.
När ni behöver ännu mer levererar ZC350 den snabbaste utskriftshastigheten och avancerade utskriftsalternativ som gör det möjligt att skapa i princip vilken kortdesign ni kan tänka er. Med stöd för nästan alla kodningstekniker kan ni skapa nästan alla typer av kort – kredit-, debet-, identitets-, access-, lojalitets-, kollektivtrafikkort med mera. ZC300-serien – kortskrivarna som levererar allt.
BANBRYTANDE ENKELHET
Med plug-and-play-installation, omedelbar justering av kortmatare, intuitiva ikoner och ett grafiskt användargränssnitt är ZC300/ZC350-serien enkel att integrera, använda och hantera. Byte av färgband är praktiskt taget idiotsäkert, och en revolutionerande hopperdesign gör det enklare än någonsin att ladda och lossa kort.
OBEGRÄNSADE KORTDESIGNALTERNATIV
ZC300/ZC350-serien är fullpackad med avancerade kortproduktionsfunktioner. Skriv ut vad ni vill, när ni vill, från nästan var som helst — enkel- eller dubbelsidiga kant-till-kant-monokroma och färgkort, med nya färgband som erbjuder specialfärger och specialeffekter.
PASSAR ÖVERALLT-DESIGN
Även om ZC300/ZC350-serien är byggd för företag har den det konsumentvänliga utseende som krävs för att passa i kundvända områden — från företagskontoret till universitetet till butiken. Och skrivarlocket ger säkerhet genom att förhindra stöld av kortmaterial och avvisade kort.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Färgsublimeringsutskrift |
| Duplexutskrift | Nej |
| Utskriftshastighet (monokrom) | 900 kort/h |
| Utskriftshastighet (färg) | 200 kort/h |
Media & Etiketter
| Korttyper | PVC, PVC-komposit |
| Kortmatare | Ja |
Skärm
| Inbyggd display | Ja |
| Display | LCD |
Anslutning & Portar
| Plats för kabellås | Ja |
| Typ av kabellåsplats | Kensington |
| USB-port | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| USB-version | 2.0 |
| Typ av Ethernet-interface | Fast Ethernet |
Processor & Minne
| Internminne | 2048 MB |
Programvara & OS
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina |
| Linux-operativsystem som stöds | Ubuntu 16.04, Ubuntu 16.10, Ubuntu 17.10, Ubuntu 18.04 LTS |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 90 - 264 V |
Mått, Vikt & Design
| Färg | Ja |
| Produktfärg | Svart, Silver |
| Bredd | 157 mm |
| Djup | 468 mm |
| Höjd | 468 mm |
| Vikt | 4,4 kg |
Driftsförhållanden
| Drifttemperatur (T-T) | 15 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 20 - 80% |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Säkerhetsalgoritmer | AES |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 300 x 300 DPI |
| Wi‑Fi | Nej |
| AC inmatningsfrekvens | 47 - 60 Hz |
| Total inmatningskapacitet | 100 ark |
