Datalogic Magellan 3410VSi, standardkonfiguration, 1D/2D-scanning,
HØJDEPUNKTER
- Indbygget stregkodelæser Grå
- Scannertype: 1D/2D
- GS1 DataBar Aztec Code, Data Matrix, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 Databar RSS14 Stacked, MicroPDF417, PDF417, QR Code
- Tilt læsevinkel: 0 - 360°
- Wired Standard interfaces: RS-232, USB
- Strømkildetype: AC, DC, USB
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Datalogic MAGELLAN 3410VSi. Type: Indbygget stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Lineære (1D) stregkoder understøttet: GS1 DataBar. Tilslutningsteknologi: Kablet, Standardgrænseflader: RS-232, USB. Produktfarve: Grå, International beskyttelseskode (IP): IP52, Understøttede billedformater: BMP, JPEG. Strømkildetype: AC, DC, USB, Strømforbrug (typisk): 1,6 W, Strømforbrug (standby): 0,95 W. Vægt: 600 g, Bredde: 137 mm, Dybde: 152 mm
Magellan 34xxVSi
On-counter, lodrette enkeltplanslæsere med imager-teknologi
Sæt fart på din stregkodelæsning
De innovative Magellan 3410VSi og 3450VSi skrankescannere fra Datalogic er enkle at bruge og giver klassens bedste fordele til din virksomhed. Selvom de er identiske udadtil, tilbyder disse produkter forskellige niveauer af ydeevne, der passer til alle dine behov. Magellan 3410VSi er en indgangsscanner til imager, der skal erstatte det bedst sælgende 3200VSi-produkt. 3410VSi giver en stærk ydeevne til en attraktiv pris. Hvis du har brug for mere processorkraft og hurtigere gennemløb, har den avancerede Magellan 3450VSi dog den bedste scanningsydelse af alle enkeltplanscannere på markedet. Disse scannere fungerer godt i en række forskellige applikationer, herunder detailhandel, apotek, lægemiddelverifikation og håndfri komponentverifikation. Det ekstra store læseområde og sweep-scanning giver hurtig og nem læsning af en lang række stregkoder og andre kilder. Magellan 3410VSi og 3450VSi giver større effektivitet i din virksomhed.
Få den scanningskraft og pålidelighed, der passer til dig
Magellan 3410VSI og 3450VSi er omhyggeligt udformet til at give ydeevne, komfort og holdbarhed i et kompakt, ergonomisk design. Uanset anvendelsen får brugerne et stykke hardware af høj kvalitet, der vil give mange års fremragende service. Udstyret med den nyeste afkodningsteknologi og solid state-elektronik håndterer disse Magellans let scanning ved høj hastighed. De kan også læse Digimarc-koder, hvilket sikrer, at brugerne er fremtidssikret mod et marked i forandring. Deres robuste design tåler hårdhændet brug, spild og er ESD-beskyttet op til 25 kV. Som alle Magellans produkter er disse enheder robuste, langtidsholdbare og alsidige scannere.
Opnå optimal opsætning på rekordtid
Den kompakte formfaktor på disse vertikale enkeltplanscannere gør det nemt at fastgøre enheden til en skranke, væg eller endda inde i et lille selvbetjeningssystem. USB-hjælpeporten gør det hurtigt og nemt at tilføje en kundeservicescanner. Kunderne får en bedre indkøbsoplevelse ved at scanne deres loyalitetskort, mens kassemedarbejderen scanner deres varer, alt sammen i et rent, sikkert og kontaktfrit miljø. Integration med EAS-systemer på eftermarkedet sikrer, at tags kun deaktiveres, når en stregkode er blevet læst. Magellan 3410VSi-scannernes nye elektroniske platform kan endda strømforsynes fra et standard USB-værtskabel, hvilket eliminerer behovet for en ekstern strømforsyning. Med alle disse funktioner kunne det ikke være nemmere at integrere disse scannere i dit eksisterende system.
Scan komfortabelt hele dagen
Butikker og produktionsområder er travle og støjende miljøer. Baggrundsstøj kan være overvældende og distraherende. Operatører har brug for en scanner, der gør arbejdet lettere og reducerer stress. Disse Magellan-scannere gør det hele nemmere med deres scanningsydelse, brugervenlighed og andre tidsbesparende funktioner. Den højtydende sensor og specialtilpassede optik dækker et stort læseområde, hvilket muliggør intuitiv scanning for enhver bruger. Objektbelysning opnås med nærinfrarøde LED’er og blød, ensartet belysning. Scanneren tilføjer automatisk belysning, når et objekt kommer ind i synsfeltet, for at sikre læsbarhed af udfordrende stregkoder. Operatører kan arbejde komfortabelt hele dagen uden tvivl om at scanne varer korrekt første gang – hver gang. Hver scanning bekræftes med et hørbart bip, meget synlige good-read-LED’er og Datalogics Green Spot Technology til good-read-bekræftelse direkte på stregkoden.
Relateret produkt: OEM-version
Magellan 3410VSi fås også som OEM-produkt. Med samme elektronik og optik som Magellan 3410VSi giver OEM-scanneren en stærk ydeevne og et stort læseområde i en lille pakke, der er nem at installere.
Scan & Kamera
| Scannertype | 1D/2D |
| Tilt læsevinkel | 0 - 360° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | 0 - 65° |
| Yaw-aflæsningsvinkel | 0 - 75° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Data Matrix, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 Databar RSS14 Stacked, MicroPDF417, PDF417, QR Code |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | GS1 DataBar |
| Læsehastighed (maks.) | 30000000 reads/s |
| Printkontrast | 25% |
Skærm
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | RS-232, USB |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | RS-232 |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | AC, DC, USB |
| Strømforbrug (typisk) | 1.6 W |
| Indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (standby) | 0.95 W |
| Indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Grå |
| Vægt | 600 g |
| Bredde | 137 mm |
| Dybde | 152 mm |
| Højde | 94 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP52 |
Certificeringer
| Overholdelse af bæredygtighed | Yes |
| Overensstemmelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Built-in bar code reader |
| Lysniveauer (direkte sollys) | 0 - 100 lx |
| LED-indikatorer | Yes |