Zebra DS3678-SR, Scanner, 1D/2D, Bluetooth,
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort, Grøn
- Scannertype: 1D/2D Sensortype: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- Læsevinkel ved vipning: -65 - 65°
- Kablede trådløse standardinterfaces: RS-232, USB, Keyboard wedge
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Strømkildetype: Batteri Lithium-Ion (Li-Ion) 3100 mAh
Zebra DS3678-SR, Scanner, 1D/2D, Bluetooth,
DS3678-SR, 1D/2D Imager, 610nm LED, 1280 x 800, En 660nm LED, Bluetooth 4.0 (LE)
6.099,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Zebra DS3678-SR, 1D/2D Imager, 610nm LED, 1280 x 800, En 660nm LED, Bluetooth 4.0 (LE). Type: Håndholdt stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Sensortype: LED. Forbindelsesteknologi: Kablet Trådløs, Standardgrænseflader: RS-232, USB, Keyboard wedge, Trådløs rækkevidde: 100 m. Produktfarve: Sort, Grøn, International Protection (IP)-kode: IP67, Beskyttelsesfunktioner: Støvafvisende, Stødsikker, Vandafvisende. Strømkildetype: Batteri. Vægt: 407 g, bredde: 142 mm, dybde: 76 mm
Ustoppelig ydeevne til standard rækkevidde 1D/2D-stregkodeindlæsning
Produktiviteten hos dine lager- og produktionsmedarbejdere afhænger af kvaliteten af deres scannere. DS3600-SR Ultra-Rugged-scanneren muliggør pålidelig indlæsning af 1D- og 2D-stregkoder ved standard rækkevidde – fra tæt på kontakt til næsten 5 ft./1,5 m væk. DS3600-SR er bygget til dine mest krævende miljøer og er praktisk talt uforgængelig, herunder en forbedret faldspecifikation på 10 ft./3 m ned på beton samt dobbelt IP65/IP68-forsegling. Med DataCapture DNA, Zebras eksklusive softwareøkosystem, kan du løfte scannerens ydeevne langt ud over det grundlæggende – og forenkle alle trin i scanningsoplevelsen gennem hele enhedens levetid. Og når det gælder trådløs teknologi, placerer DS3678-SR’s Zebra-eksklusive funktioner den i en klasse for sig. DS3600-SR – den ustoppelige ydeevne, du har brug for, for at maksimere medarbejdernes produktivitet og gennemløb i din drift.
Yder i dine mest krævende miljøer
Scan det hele – i forbløffende hastigheder
Medarbejdere kan indlæse stort set enhver 1D- eller 2D-stregkode lige så hurtigt, som de kan trykke på aftrækkeren – uanset om den er i hånden eller helt op til 5 ft./1,5 m væk – hurtigere og på længere afstand end andre standard rækkevidde-scannere. Drevet af Zebras eksklusive PRZM Intelligent Imaging-teknologi og den højeste sensoropløsning i sin klasse indlæser DS3600-SR øjeblikkeligt selv de mest problematiske stregkoder – herunder stregkoder, der er snavsede, beskadigede, dårligt trykte eller under krympefolie.
Ultra-Rugged – det mest uforgængelige design i sin klasse
Zebras ultra-robuste scannere har fået deres navn af en grund – du finder ikke en mere robust scannerfamilie. DS3600-SR er klar til verdens hårdeste miljøer og har de højeste specifikationer i sin klasse for fald, tumbling og forsegling. Den kan overleve fald på 10 ft./3 m ned på beton og 7.500 tumbling-cyklusser. Med dobbelt IP65/IP68-forsegling er DS3600-SR støvtæt, kan modstå kraftig vandstråle og kan nedsænkes helt i vand. DS3600-SR er bygget til at modstå ekstrem varme, kulde og fugt og kan bruges overalt – indendørs, udendørs og endda i fryseren.
Ultra-Rugged ladestation og ladekontakter designet til at holde
DS3600-SR er den første scanner i sin klasse, der tilbyder en ladestation med IP65-forsegling. Dens industrielle ladekontakter tåler 250.000 isætninger. Og Zebras eksklusive Connect+ Contact-teknologi sikrer pålidelig, korrosionsfri opladning gennem hele scannerens levetid.
Indlæs nemt Label-data for bedre lagerstyring
Med Label Parse+ kan DS3600-SR øjeblikkeligt indlæse og parse GS1 Label-stregkodedata på varer, så medarbejdere nemt kan indsamle en lang række data, herunder udløbsdatoer og lotnummer/produktionssted.
Læs op til 20 stregkoder med ét tryk på scan-aftrækkeren
Med Multi-Code Data Formatting (MDF) kan DS3600-SR indlæse flere stregkoder med én scanning og kun sende de stregkoder, du har brug for, i den rækkefølge, din applikation forventer.
Hurtigere behandling af pluklister
Brugere kan nemt vælge og indlæse en enkelt stregkode fra enhver plukliste.
Fleksible feedback-tilstande
Mix og match de feedback-tilstande, der passer bedst til dit miljø – vibration, 360°-LED’er, der er nemme at se fra enhver position, en biplyd og Zebras Direct Decode Indicator, der projicerer lys på den indlæste stregkode.
Understøttelse af fremtidens stregkode – Digimarc™
DS3600-SR-scannere understøtter Digimarc digital watermark-teknologi, hvor stregkoder trykkes gentagne gange på alle overflader, men er usynlige for medarbejdere og forbrugere. Digimarc sparer tid ved kassen og skaber også effektiviseringer i hele forsyningskæden, da medarbejdere ikke længere behøver at finde og placere en synlig stregkode i synsfeltet.
Overlegen trådløs teknologi
Mere end 100.000 scanninger på én opladning
PowerPrecision+-batteriet leverer det ultimative inden for batterikapacitet og -styring. Du får mere end dobbelt så mange scanninger pr. opladning som med konkurrerende modeller, så medarbejdere kan scanne flere varer over længere tid. Du får også indsigt i en lang række batterisundhedsdata, herunder forbrugte opladningscyklusser, aktuel batteristatus og en State of Health-måler, som viser, om batterierne er sunde og holder fuld opladning, ikke længere holder fuld opladning, eller er ved end of life og skal udskiftes.
Batteri- og Bluetooth™-status med et blik
Den første i sin klasse batteri-“charge gauge” og Bluetooth-status-LED gør det nemt at overvåge batteriniveau samt Bluetooth-forbindelse.
Skift arbejdsgange på et øjeblik med AutoConfig
Da scannerindstillingerne gemmes i ladestationens base, skal du blot parre DS3600-SR med en anden base for automatisk at konfigurere den til en ny host-applikation. Du kan f.eks. tage en scanner fra gaffeltrucken og bruge den til forsendelse uden manuelt at ændre indstillinger.
Hold styr på dine scannere og undgå afbrydelser i arbejdsgangen
Med Virtual Tether behøver du ikke bekymre dig om, at en lagermedarbejder efterlader en scanner på en palle. Både scanneren og ladestationen advarer brugerne, når en scanner tages uden for dens Bluetooth-rækkevidde, eller når den har været ude af ladestationen i et foruddefineret tidsrum.
Eliminér Bluetooth-interferens med Wi-Fi Friendly Mode
Zebras eksklusive Wi-Fi Friendly Mode eliminerer den trådløse interferens, som Bluetooth-enheder kan skabe i dit Wi-Fi-miljø.
Uovertruffen administration
Opret øjeblikkelig forbindelse til dit industrielle Ethernet-netværk
Zebras Network Connect for Automation leverer en problemfri forbindelse mellem DS3600-SR-scannere og en producents industrielle Ethernet-netværk uden behov for tredjeparts konverteringsudstyr. Løsningen fjerner sårbarhedspunkter, forbedrer sikkerheden, reducerer kompleksiteten og er kompatibel med alle Zebra 3600 Series-scannere.
Identificér og ret problemstregkoder med ScanSpeed Analytics
Kun fra Zebra: ScanSpeed Analytics giver detaljerede målinger for hver indlæst stregkode – så du kan identificere stregkoder med dårlig ydeevne, der sænker din drift.
Gratis værktøjer til dine administrationsbehov
Med 123Scan kan du nemt oprette konfigurationsstregkoder til at programmere scannere. Hvis dine imagers er placeret flere steder i landet eller rundt om i verden, kan du med Scanner Management Service (SMS) konfigurere og opdatere firmwaren for enhver DS3600-SR-enhed, der er tilsluttet hosten – uden depotklargøring eller brugerhandling.
Opdateret indsigt i alle aspekter af dine scannere
Logagentens Remote Diagnostics-funktioner automatiserer registreringen af scannerens aktivoplysninger, sundhed og statistik, konfigurationsindstillinger og stregkodedata – så du får de oplysninger, der er nødvendige til hændelsesverificering, blockchain-sporbarhed, ROI-beregning for pilotsites, fejlfinding og forudsigende trendanalyse på tværs af hele flåden.
3 år
Scan & Kamera
| Scanengine | 1D, 2D |
| Scannertype | 1D/2D |
| Tilt læsevinkel | -65 - 65° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| Yaw-aflæsningsvinkel | -45 - 45° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, Plessey, U.P.C. |
| Optisk sensoropløsning | 1280 pixels |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired & Wireless |
| Standard interfaces | RS-232, USB, Keyboard wedge |
| Ethernet LAN | Yes |
Trådløs & Netværk
| Trådløs rækkevidde | 100 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Processor & Hukommelse
| Programmeringsfunktion | Yes |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | Battery |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3100 mAh |
| Antal læsninger pr. opladning | 100000 |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort, Grøn |
| Vægt | 407 g |
| Bredde | 142 mm |
| Dybde | 76 mm |
| Højde | 185 mm |
| Bølgelængde | 610 nm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed under drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP)-kode | IP67 |
Certificeringer
| Harmoniseret System (HS)-kode | 84716070 |
| Overensstemmelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | LED |
| LED-indikatorer | Yes |
| Beskyttelsesfunktioner | Dust resistant, Shock resistant, Water resistant |