Zebra DS2208, Scanner, 1D/2D, Multi-IF, Sort, Sæt
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort
- Scannertype: 1D/2D Sensortype: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, TLC-39
- 640 x 480 pixels
- Arbejdsafstand: 36,8 cm
- Vippevinkel ved læsning: -65 - 65°
- Kablet Standardinterfaces: USB, RS-232, RS-485, Keyboard wedge
- Strømkildetype: DC Lithium-Ion (Li-Ion) 2400 mAh
Zebra DS2208, Scanner, 1D/2D, Multi-IF, Sort, Sæt
DS2208, SR, 1D/2D, 645nm, Rulning 0-360°, Skævhed ± 65°, Hældning ± 65°, IP42, 161,6g, Sort, Kablet, USB/RS-232/RS-485/Keyboard Wedge
799,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra DS2208, SR, 1D/2D, 645nm, Rulning 0-360°, Skævhed ± 65°, Hældning ± 65°, IP42, 161,6g, Sort, Kablet, USB/RS-232/RS-485/Keyboard Wedge. Type: Håndholdt stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Sensortype: LED. Tilslutningsteknologi: Kablet, Standardgrænseflader: USB, RS-232, RS-485, Keyboard wedge. Produktfarve: Sort, International Protection (IP) kode: IP42, Certificering: EN 60950-1 2ed + A11 + A1 + A12 + A2:2013, IEC 60950-1 2ed + A1 + A2, UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2…. Strømkildetype: DC, Batterilevetid: 100 t, AC-adapterens udgangsspænding: 5 V. Vægt: 161,6 g, Bredde: 66 mm, Dybde: 99 mm
Billigt og enkelt
2D-stregkoder har fundet vej til dit salgssted, hvor de optræder på alt fra de varer, dine kunder køber, til trykte og elektroniske kuponer og loyalitetskort. Din 1D-scanner kan ikke opfange de nye 2D-koder, hvilket fører til undtagelser, der forsinker check-out-processen og frustrerer kunderne ved det sidste vigtige personlige kontaktpunkt i din butik. Men med DS2200-serien kan du scanne det hele. Du får en prisvenlig 1D/2D-imager, der ikke går på kompromis med ydeevne eller funktioner for prisen. Dine medarbejdere får markedets bedste scanning i første forsøg – hver gang – med enkel point-and-shoot-betjening. Du får en imager, der ikke kunne være nemmere at implementere og administrere. Og du kan vælge den model, der passer bedst til dine POS-behov – den kablede DS2208 eller den trådløse DS2278. DS2200-serien – den pris, dit budget kræver, med den implementering, brugervenlighed og administrationsenkelhed, din virksomhed har brug for.
Nem at implementere
Forudkonfigureret og klar til brug – direkte ud af kassen
Da standardindstillingerne er optimeret til de fleste scanningsapplikationer, kan du bruge DS2200-seriens imager, så snart du tager den ud af kassen – ingen konfiguration nødvendig.
Auto-host-detect-kabler
Tilslut blot DS2200-serien til dit Point of Sale (POS), så identificerer auto-host-detect-kablerne automatisk interface og tilslutter imageren, hvilket forenkler og reducerer opsætningstiden.
Nem integration med et tabletbaseret POS
DS2200-serien har alle de funktioner, du skal bruge for at tilføje scanning i høj kvalitet til dit tabletbaserede POS. Micro USB-kablet giver et billigt opladningsalternativ til en ladestation. Og med vores forenklede værktøjer til appudvikling kan du nemt konfigurere og opdatere DS2200-serien direkte fra tabletten.
Implementér hvor som helst i verden
Med over 90 internationale tastaturer er DS2200-serien nem at implementere over hele verden.
Tilpas nemt indstillinger med 123Scan
Dette gratis softwareværktøj er så intuitivt, at selv en førstegangsbruger nemt kan opsætte en DS2200-serie imager. Den guidebaserede interface gør det nemt at indlejre alle indstillinger i én programmeringsstregkode, så du kan konfigurere dine enheder med én enkelt scanning.
Bagudkompatibel med kabler fra Zebra LS2208-serien
Hvis du bruger Zebras 1D LS2208-scannere i dag, kan du bruge de samme universalkabler med DS2200-serien, så du kan udnytte din eksisterende investering i tilbehør og minimere omkostningerne ved at opgradere til en 1D/2D-imager.
Nem at bruge
Øjeblikkelig afkodning med PRZM intelligent imaging
Kun fra Zebra: PRZM’s softwarebaserede afkodningsalgoritmer til DS2200-serien leverer overlegen ydeevne på stregkoder af dårlig kvalitet. Resultatet er scanning i første forsøg – hver gang – som hjælper dine medarbejdere med at øge produktiviteten ved kassen.
Uovertruffen scanningsrækkevidde
Medarbejdere kan scanne stregkoder over et bredt område (0,5″/1,23 cm til 14,5″/36,8 cm), hvilket øger hastigheden ved kassen og reducerer oplæringstiden.
Enkel point-and-shoot-scanning
Med omnidirektionel scanning behøver brugerne aldrig at rette imageren og stregkoden ind – i modsætning til 1D-scannere.
Patentanmeldt teknologi til den mest intuitive sigtning
Sigtelinjen minder om de 1D-scannere, du bruger i dag, og giver dine medarbejdere en velkendt oplevelse. Derudover guider sigtelinjen brugerne til at scanne i den ideelle afstand fra stregkoden – særligt nyttigt ved brede stregkoder.
Verdens nemmeste parring
Med vores brancheførende Scan-to-Connect-teknologi kan dine medarbejdere parre den trådløse DS2278 med enhver Bluetooth™-aktiveret pc, tablet eller smartphone i ét enkelt trin.
Hurtig, nem og fleksibel opladning
Tilslut imageren direkte til værten eller en almindelig stikkontakt via Micro USB-kablet for at oplade DS2278 på kun en time uden ladestation. Presentation Cradle, som giver håndfri scanning, oplader DS2278 på kun fire timer. Presentation Cradle oplader batteriet under brug, så du kan holde scanneren i drift under opladning. Og da Presentation Cradle ikke kræver en separat strømforsyning, er der færre tilbehørsdele at købe og administrere.
Unik direct decode-indikator øger produktiviteten
Belysningen på stregkoden blinker for at indikere en korrekt afkodning, så medarbejderne straks ved, om stregkoden blev registreret korrekt – uanset hvor støjende miljøet er.
Skift løbende mellem håndholdt og håndfri scanning
Uanset om dine medarbejdere bruger den kablede DS2208 eller den trådløse DS2278, kan de blot placere imageren i præsentationsstanderen for automatisk at skifte til håndfri tilstand – ingen ændring af indstillinger er nødvendig.
Garanteret batterikraft til hele vagten
Med 14 timers driftstid er dine trådløse DS2278-imagere altid klar til brug – ingen grund til at spilde tid på opladning i løbet af arbejdsdagen.
Nem at administrere
Styr dine scannere fra en smartphone, tablet eller pc
Du kan nemt styre biplyd, LED og symbologiindstillinger; vise scannede stregkodedata; få adgang til model- og serienummeroplysninger og meget mere fra Windows®, Android™ og iOS®-værter.
Eliminér Bluetooth-interferens med Zebras proprietære Wi‑Fi™-venlige tilstand
Sørg for, at dine trådløse DS2278 Bluetooth-imagere kun arbejder på kanaler, der ikke deles med dit WLAN, så WLAN-serviceniveauet beskyttes for dine medarbejdere og dine kunder.
Et batteri designet til at holde
Det langtidsholdbare 2400 mAh Lithium Ion-batteri i den trådløse DS2278 skal sandsynligvis aldrig udskiftes, hvilket reducerer de samlede ejeromkostninger og forenkler den daglige administration ved at eliminere behovet for at købe og administrere en batteripulje.
Gratis værktøjer til avanceret administration og appudvikling
Hvis du har imagere på forskellige lokationer, kan du fjernadministrere dem alle med vores Scanner Management Service (SMS)-applikation. Har du brug for en tilpasset scanningsapplikation? Vores Scanner Software Development Kits (SDK’er) giver dig alt, du har brug for, herunder dokumentation, drivere, testværktøjer og eksempel-kildekode til Windows, Android, iOS og Linux.
5 år
Scan & Kamera
| Scannertype | 1D/2D |
| Scanengine | 1D, 2D |
| Optisk sensoropløsning (B x H) | 640 x 480 pixels |
| Tilt læsevinkel | -65 - 65° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| Yaw-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, U.P.C. |
| Bevægelsestolerance (cm/s) | 13 |
| Arbejdsafstand | 36.8 cm |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | USB, RS-232, RS-485, Keyboard wedge |
| Forbindelse | Kablet |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | Micro-USB |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | DC |
| Strømforbrug | 250 mA |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 2400 mAh |
| Batteriets levetid | 100 h |
| Opladningsbase | No |
| AC-adapterens udgangsspænding | 5 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Vægt | 161.6 g |
| Bredde | 66 mm |
| Dybde | 99 mm |
| Højde | 165 mm |
| Bølgelængde | 645 nm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP42 |
Certificeringer
| Overensstemmelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | LED |
| LED-indikatorer | Yes |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84716070 |
| Certificering | EN 60950-1 2ed + A11 + A1 + A12 + A2:2013, IEC 60950-1 2ed + A1 + A2, UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1-07<br />IEC 62471<br />EN 55022 (Class B); EN 55032 (Class B)<br />EN 55024<br />EN 61000-3- |