Zebra DS3678-SR, Skanner, 1D/2D, Bluetooth,
HÖJDPUNKTER
- Handhållen streckkodsläsare Svart, Grön
- Skannertyp: 1D/2D Sensortyp: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- Lutningsläsvinkel: -65 - 65°
- Kabelansluten och trådlös Standardinterface: RS-232, USB, Tangentbordskil
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Strömkälletyp: Batteri Litium-jon (Li-Ion) 3100 mAh
Zebra DS3678-SR, Skanner, 1D/2D, Bluetooth,
DS3678-SR, 1D/2D Imager, 610nm Led, 1280 x 800, En 660nm LED, Bluetooth 4.0 (LE)
6.149,00kr. Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Zebra DS3678-SR. Typ: Handhållen streckkodsläsare, Skannertyp: 1D/2D, Sensortyp: LED. Anslutningsteknik: Kabelansluten och trådlös, Standardinterface: RS-232, USB, Tangentbordskil, Trådlös räckvidd: 100 m. Produktfärg: Svart, Grön, International Protection (IP)-kod: IP67, Skyddsfunktioner: Dammtålig, Stöttålig, Vattentålig. Strömkälletyp: Batteri, Batteriteknik: Litium-jon (Li-Ion), Batterikapacitet: 3100 mAh. Vikt: 407 g, Bredd: 142 mm, Djup: 76 mm
OSTOPPBAR PRESTANDA FÖR STANDARDRÄCKVIDD 1D/2D STRECKKODSAVLÄSNING
Som medlem i Zebras 3600 Ultra-Rugged Series av skannrar är de praktiskt taget oförstörbara 1D/2D DS3608-SR kabelanslutna och DS3678-SR trådlösa skannrarna redo för världens tuffaste miljöer — lagret och tillverkningsgolvet. Designade för att avläsa praktiskt taget vilken streckkod som helst från närkontakt till så långt som 1,5 m bort, är dessa skannrar laddade med funktioner som levererar verkligt ostoppbar prestanda och omdefinierar tillförlitlighet och hanteringsenkelheten. Resultatet? Den pålitliga, snabba och exakta skanning ni behöver för att ta kvaliteten på era produkter och er kundservice till nästa nivå.
ÖVERLÄGSEN PRESTANDA
Ni får det allra bästa inom skanningsprestanda – punkt. Era medarbetare kan skanna i princip vilken 1D- eller 2D-streckkod som helst, elektronisk eller tryckt, i alla skick, lika snabbt som de kan trycka på avtryckaren. Med 30 procent längre räckvidd är det enkelt att fånga streckkoder som är längre bort. Även om streckkoderna sitter under krympplast eller är skadade, smutsiga eller dåligt tryckta är det inga problem – den här intelligenta skannern klarar allt.
ULTRA-ROBUST DESIGN
Tillverkningsanläggningens golv är så tufft som det kan bli — och kostnaden för oplanerade driftstopp på produktionslinjen är astronomisk. Det är därför vi skapade en ny produktkategori — den ultra-robusta skannern. De kabelanslutna och trådlösa modellerna är de enda skannrarna i denna klass som är dammtäta, sprayskyddade och vattentäta enligt IP67, med en IP65-tätad dockningsstation för en komplett robust trådlös lösning.
Oöverträffad hanterbarhet
Med våra kostnadsfria branschledande verktyg kan det inte bli enklare att hantera dessa skannrar. Du kan fjärrkonfigurera och uppgradera dina skannrar, formatera data korrekt för omedelbar överföring till dina affärsapplikationer, övervaka batteristatistik för dina sladdlösa modeller och mycket mer.
3 år
Scan & Kamera
| Skannmotor | 1D, 2D |
| Skannertyp | 1D/2D |
| Pitch-läsvinkel | -65 - 65° |
| Yaw-läsvinkel | -45 - 45° |
| 2D (matris staplade) streckkoder stöds | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Stöd för linjära (1D) streckkoder | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128), MSI, Plessey, U.P.C. |
| Optisk sensorupplösning | 1280 pixels |
Utskrift
| Lutningsläsvinkel | -65 - 65° |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Wired & Wireless |
| Standardgränssnitt | RS-232, USB, Keyboard wedge |
| Ethernet LAN | Yes |
Trådlöst & Nätverk
| Trådlös räckvidd | 100 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Processor & Minne
| Programmeringsfunktion | Yes |
Batteri & Ström
| Strömkälletyp | Battery |
| Batteriteknik | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3100 mAh |
| Antal läsningar per laddning | 100000 |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart, Grön |
| Vikt | 407 g |
| Bredd | 142 mm |
| Djup | 76 mm |
| Höjd | 185 mm |
| Våglängd | 610 nm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP)-kod | IP67 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84716070 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Övriga specifikationer
| Typ | Handheld bar code reader |
| Sensortyp | LED |
| LED-indikatorer | Yes |
| Skyddsfunktioner | Dust resistant, Shock resistant, Water resistant |