Datalogic Magellan 9550i, flip-up, adaptiv vægt, 2D, adaptiv vægt, poweredUSB, multi-IF
HØJDEPUNKTER
- Indbygget stregkodelæser Sort, Grå
- Scannertype: 1D/2D
- GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Omnidirectional, JAN Aztec Code, Data Matrix, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code
- Kablet Standard-interfaces: RS-232
- Strømkildetype: AC
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Datalogic Magellan 9550i. Type: Indbygget stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Understøttede lineære (1D) stregkoder: GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Omnidirectional, JAN. Forbindelsesteknologi: Kablet, Standardgrænseflader: RS-232. Produktfarve: Sort, grå. Strømkildetype: AC, Strømforbrug (typisk): 2,6 W, Indgangsfrekvens: 50-60 Hz
Magellan 9550i er en bi-optisk in-counter-scanner, der er designet til høj ydeevne og lavt strømforbrug og målrettet prissensitive markeder. Den har fokus på at spare kunden penge, samtidig med at den opretholder et højt niveau af 1D- og 2D-ydeevne. Magellan 9550i kan leveres med et farvekamera i bonnet, der muliggør grundlæggende AI-funktionalitet som Produce Recognition, når den bruges sammen med en pc, der kører AI-software. Den er en enkel drop-in-erstatning for enhver af vores eksisterende bi-optiske scannere. 9550i er designet til at køre med lavere strømforbrug end konkurrenterne, samtidig med at den opretholder et højt ydelsesniveau for både 1D- og 2D-koder. Det betyder lavere TCO for 9550i, mens gennemløbet forbliver højt.
Scan & Kamera
| Scannertype | 1D/2D |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Data Matrix, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Omnidirectional, JAN |
Skærm
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | RS-232 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 2.6 W |
| AC-adapterens udgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort, Grå |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Built-in bar code reader |
| Lysniveauer (direkte sollys) | 0 - 86080 lx |
| Strømkildetype | AC |