Datalogic Memor 35X, 2D long range scan engine, Wi-Fi, 5G LTE, NFC, 2.4GHz, 6/128GB, Android
HØJDEPUNKTER
- 15,2 cm (6") 2160 x 1080 pixels Touchscreen
- 6 GB
- Kompatible hukommelseskort: MicroSD (TransFlash)
- Qualcomm 2,4 GHz
- GPS (satellit) Android 13
- Bluetooth Bluetooth Low Energy (BLE) Datanetværk: 5G Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Indbygget kamera 13 MP
- Autofokus Indbygget mikrofon Telefonfunktion
- Lithium-Ion (Li-Ion) 4680 mAh
- Sort
Datalogic Memor 35X, 2D long range scan engine, Wi-Fi, 5G LTE, NFC, 2.4GHz, 6/128GB, Android
Memor 35X Full Touch PDA EMEA+ROW, 2D imager med lang rækkevidde m/Green Spot-feedback, kamera (13 MP), frontkamera (8 MP), Wi-Fi 6E+5G, 6 GB/128 GB, Qualcomm Octa Core, 2,4 GHz, Android v13, NFC, PTT, IP65, IP68, sort, inkl. Google Mobile Services, batteri 4680 mAh
10.999,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Datalogic Memor 35X. Skærmdiagonal: 15,2 cm (6″), Skærmopløsning: 2160 x 1080 pixels, Touch-teknologi: Multi-touch. Internal memory: 6 GB, Flash memory: 128 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash). Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processorproducent: Qualcomm, Processorfamilie: Qualcomm. Installeret operativsystem: Android 13. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax). Stregkodelæser
Robuste og kraftfulde PDA-enheder i virksomhedsklasse med uovertruffen ydeevne
Den nye Memor 30-35 familie er designet til at forbedre driften inden for detailhandel, transport og logistik samt fremstilling.
Med afsæt i omdømmet fra Datalogics bedst sælgende Memor-serie af robuste mobile computere leverer disse flagskibs-PDA’er enestående ydeevne i et robust design, så medarbejdere mere effektivt kan få adgang til de apps og oplysninger, de har brug for, og øge produktiviteten.
Datalogic har leveret banebrydende mobilitetsløsninger i over et halvt århundrede, og Memor-serien er en del af en omfattende portefølje af fremtidssikrede mobile computere, PDA’er og PDT’er, wearables og køretøjsmonterede terminaler. Datalogics mobilitetsløsninger er betroet af mange Fortune 500-virksomheder verden over, og retningen er klar: at levere den bedst mulige mobilitetsløsning med fuld livscyklussupport i mange år frem.
Kraftfulde specifikationer: Bedre på alle måder
Håndtér nemt langtrækkende scanningsopgaver med Memor 30X/35X. Takket være de kraftfulde Halogen™ DE2121-ER Scan Engines og DeepSight™-teknologi kan jeres team læse stregkoder fra 5 cm og helt op til 10 meter væk – ideelt til logistik, lagre og store retailmiljøer. Operatører kan scanne produkter på høje reoler eller på tværs af brede gange uden at klatre eller gå tættere på, hvilket sparer værdifuld tid og reducerer belastning. Det betyder hurtigere pluk, mere smidige lageroptællinger og højere produktivitet på hvert skift. Maksimér effektiviteten og hold driften i gang med fleksibel, højtydende scanning, der tilpasser sig jeres hårdeste daglige udfordringer.
Kraftfuld sikkerhed: Langsigtet support garanteret
Memor 30-35 PDA-enhedsfamilien har et stærkt fokus på sikkerhed og Android™ Enterprise, med Android 13 forudinstalleret på alle modeller. Enhederne modtager månedlige sikkerhedsopdateringer og patches til understøttede Android-versioner helt op til Android 19. Datalogic er fortsat forpligtet til at understøtte store enterprise mobility-udrulninger verden over, der kræver kontinuerlig drift, og for at muliggøre dette findes en række EASEOFCARE-supportpakker, som dækker alt fra almindelig slitage til hændelige skader. Virksomheder kan arbejde med ro i sindet. Derudover er Datalogic Mobility Suite inkluderet i hele serien af mobile enheder, hvilket muliggør fjernkonfiguration, udvikling og optimering af applikationer.
Styrk medarbejderne: Datalogics Green Spot og NFC
Medarbejdere kan arbejde ubesværet, når de bruger Memor-enheden til kortdistance-scanning. Et rødt kryds hjælper dem med at sigte præcist og hurtigt, med hurtig lyd- og visuel feedback, herunder Datalogics Green Spot-teknologi. Ydeevnen forbliver uændret, selv ved læsning af beskadigede eller snavsede etiketter eller fra enhedsskærme. Læsekapaciteten forbedres yderligere med en 360° Near Field Communication (NFC)-læser. Det muliggør kortdistance-dataudveksling mellem enheder, så medarbejdere nemt og hurtigt kan modtage kontaktløse betalinger uden at bekymre sig om, hvor de tapper deres kort.
Kraft i hånden eller på skrivebordet: Docking af mobile enheder for maksimal fleksibilitet
Memor 30-35-familien giver medarbejderne mere alsidighed. Med desktop-dockingstationen kan PDA-enheden bruges som en strømbesparende desktop-arbejdsstation, så én enhed kan klare det hele. Den giver fuld tilslutning til periferiudstyr som tastaturer, skærme og printere, men bruger kun 50 % af strømmen i forhold til en standard desktopcomputer. Enheden kan nemt skiftes mellem mobil og desktop-brug, hvilket giver større udnyttelse af eksisterende udstyr og eliminerer behovet for at købe og administrere desktopcomputere. Afkastet af investeringen er tydeligt og meget attraktivt og giver samtidig endnu større bæredygtighed.
Kraftfuld og robust: Bygget til at holde med integreret trådløst opladningssystem
Et enterprise-grade, robust industrielt design med MIL-STD-810H, IP65/IP68-beskyttelse og en Gorilla® Glass 5-touchscreen giver pålidelig og dokumenteret ydeevne mod støv (ingen indtrængning), vand (kan tåle nedsænkning under 1 m / 3,2 ft i mere end 30 min) samt gentagne fald/stød mod beton.
Den robuste Memor 30-35 stregkodescanner udtrykker Datalogics filosofi som den første og eneste leverandør af integrerede trådløse systemer på enheden og opladningsdocks, der hjælper jer med at reducere vedligeholdelsesomkostninger og forenkle opladningen.
Kraftfuld fleksibilitet: Mere værdi på tværs af alle brancher
Memor 30-35 tilbyder et bredt udvalg af monterings- og opladningstilbehør, der dækker centrale anvendelser i retail, transport og logistik samt produktion: lagerdrift, lagerstyring, inbound-logistik og lager, field service, last mile, sortering, pick & pack samt sporbarhed og kvalitetskontrol.
Hele serien af enterprise håndholdte enheder understøttes til kontinuerlig drift med hot-swappable batterier og trådløs opladning.
8 MP frontkamera og PTT-knap giver HD-videosamtaler og øjeblikkelig kommunikation. Datalogics SoftSpot™ forbedrer brugeroplevelsen ved at give en konfigurerbar scan-trigger på skærmen for mere smidig betjening.
Et pistolgreb og en underarmsstøtte giver bedre ergonomi og øget produktivitet, mens kablede opladningsmuligheder giver en omkostningseffektiv løsning med lavere startinvestering.
Bæredygtighedens styrke: Datalogic tænker på fremtiden
Større virksomhedsansvar er afgørende, når det handler om at tilbyde mere bæredygtige produkter. Datalogic er engageret i produktets livscyklus og i at hjælpe virksomheder med Total Cost of Ownership (TCO). Al emballage til Memor 30-35-familien af mobile stregkodescannere bruger genanvendt og genanvendeligt SC-certificeret papir og papkasser. Inkluderingen af højt optimeret trådløs batteriopladning styrker yderligere Datalogics engagement i langsigtede bæredygtighedsmål.
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
| Bagkamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Stregkodelæser | Yes |
| Scannertype | 1D/2D |
| Autofokus | Yes |
| Frontkamera | Yes |
| Frontkamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
Skærm
| Skærmdiagonal | 15.2 cm (6") |
| Skærmopløsning | 2160 x 1080 pixels |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| Type skærmglas | Gorilla Glass |
| Gorilla Glass-version | Gorilla Glass 5 |
| Skærmlysstyrke | 500 cd/m² |
Tilslutning & Porte
| Datanetværk | 5G |
| Google Mobile Services (GMS) supported | Yes |
Trådløs & Netværk
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Near field communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Yes |
| Push-to-talk (PTT) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Type SIM-kort | NanoSIM |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Trådløs opladning | Yes |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Yes |
| Antal mikrofoner | 2 |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 6 GB |
| Flash-hukommelse | 128 GB |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 2 TB |
| Processorhastighed | 2.4 GHz |
| Processorfamilie | Qualcomm |
| Producent af processor | Qualcomm |
| Indbygget flash | Yes |
| Flashhukommelsestype | UFS |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Android 13 |
Batteri & Strøm
| Batterikapacitet | 4680 mAh |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterispænding | 3.86 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Vægt | 312 g |
| Bredde | 78.6 mm |
| Dybde | 17.7 mm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP65, IP68 |
| Modstandsdygtig over for fald | Yes |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Sensor for omgivende lys | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Nærhedssensor | Yes |
| Gyroskop | Yes |
| Højde | 167.6 mm |
| Antal kerner | 8 |
| Telefonfunktion | Yes |
| Magnetometer | Yes |
| Tryksensor | Yes |