ELO 2402L Touch Monitor 24″ Full HD
HØJDEPUNKTER
- TouchPro PCAP
- VESA 100mm
- Integrerede højtalere
ELO 2402L Touch Monitor 24″ Full HD
23,8″ TouchPro PCAP 10 Touch, FHD 1920 x 1080 px, 16:9, 1000:1, 240 cd/m², 2 x 2 W, VGA, HDMI, USB
4.891,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 2402L. Skærmdiagonal: 60,5 cm (23,8″), Skærmteknologi: LCD, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Skærmlysstyrke: 240 cd/m², Berøringsskærm. Produktfarve: Sort
Elo 02-serien af Touchscreen-skærme, der er designet med problemfri stil på tværs af alle størrelser, omfatter fire muligheder – en 19-tommer skærm med kvadratisk billedformat og 22-, 24- og 27-tommer skærme med bredt billedformat. Med en kompakt formfaktor og et rent design for nem integration er 02-seriens skærme velegnede til salgssteder, informationssteder, skiltning og hotelapplikationer. Og med en række forskellige eksterne enheder kan skærmene transformeres til at opfylde kravene i din plantegning.
Strålende skærme fra 19 til 27 tommer
Touchskærmene i klart glas med Elos brancheførende TouchPro® PCAP-teknologi giver brede betragtningsvinkler med upåklagelig billedklarhed, opløsning og lystransmission for præcis berøringsrespons og levende billeder. Med op til 10 berøringer giver skærmene i 02-serien en tabletlignende oplevelse.
Velegnet til ...
Ikke alle virksomheder har de samme behov. Uanset om du har brug for en berøringsskærm på salgsstedet til at behandle en transaktion eller i en restaurant for at muliggøre selvbetjening, så gæsterne kan se din menu og afgive deres bestilling, kan skærmene i 02-serien nemt understøtte installationsbehovene og samtidig bevare en moderne, slank æstetik.
Privacy Matters
Valgfrie privatlivsskærme kan hjælpe med at give et fysisk værn om private oplysninger eller følsomme data mod andres indblik. Uanset om du er medarbejder eller kunde, er privatlivets fred vigtigt.
En til dig.
Tilbyd dine kunder et interaktionspunkt ved at tilføje en touchscreen, så de kan gennemgå deres transaktioner, deltage i loyalitetsprogrammer eller se den seneste kampagne.
Monter med fleksibilitet
Kunderne kræver en problemfri indkøbsoplevelse fra første skridt ind i butikken til check-out. Fra de stativer, der følger med skærmene, til stangbeslag, hyldebeslag, vægbeslag og VESA-beslag fra tredjeparter, kan touchskærmene nemt integreres.
3 år
Scan & Kamera
| Vandret scanningsområde | 30 - 82 kHz |
| Lodret scanningsområde | 50 - 75 Hz |
| Indbygget kamera | No |
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Skærm
| Skærmdiagonal | 60.5 cm (23.8") |
| Displayteknologi | LCD |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Skærmlysstyrke | 240 cd/m² |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Vis antal farver | 16.78 million colours |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Yes |
| Skærmens form | Flat |
| Interface til panelmontering | 100 x 100 mm |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Korean, Russian |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Billedformat | 16:9 |
| Displayets synlige område (HxV) | 527.04 x 296.46 mm |
Tilslutning & Porte
| Antal mikro-USB-porte | 4 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | AC, Audio (3.5mm), HDMI, USB, VGA |
Lyd
| RMS nominel effekt | 4 W |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 25.5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.33 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.27 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Spændingstolerance | 5% |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde (med stativ) | 574.6 mm |
| Dybde (med stativ) | 233 mm |
| Højde (med stativ) | 432.9 mm |
| Vægt (med stativ) | 8.7 kg |
| Pakkebredde | 680 mm |
| Pakkens dybde | 318 mm |
| Pakkehøjde | 526 mm |
| Pakkevægt | 12 kg |
| Vægt (uden stativ) | 5.42 kg |
| Mål (B x D x H) med stativ | 574.6 x 233 x 432.9 mm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IPX1 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 85285210 |
I æsken
| Hurtigstartguide | Yes |
| Strømforsyningstype | AC/DC |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Svartid | 15 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |