Epson premium multifunktions Label 102 x 51mm,

HØJDEPUNKTER
- Printteknologi: Inkjet
- Klæbetype: Permanent
- Varmebestandig
- Labels pr. pakke: 650 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Epson Premium Mat Label – udstanset rulle: 102 mm x 51 mm, 650 labels. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Klæbemateriale: Akryl, Klæbetype: Permanent. Labelbredde: 10,2 cm, Labelhøjde: 5,1 cm. Antal pr. pakke: 1 stk., Pakkebredde: 113 mm, Pakkedybde: 108 mm. Labels pr. pakke: 650 stk. Produkter pr. palle: 648 stk., Palle bruttolængde: 120 cm, Palle bruttobredde: 80 cm
Matte papiretiketter med permanent klæber
Premium matte coated inkjet-etiketter til fotokvalitetsprint i høj kvalitet. Den glatte, klare hvide overflade med mat finish sikrer hurtig tørring samt modstandsdygtighed over for ridser, vand og varme. Den universelle permanente akrylklæber sikrer problemfri ydeevne og god vedhæftning på forskellige overflader, også ved lave temperaturer.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Kampagnelabels
• Sundhedsvæsen og apotek
• Hyldeforkantslabels i detailhandel
• Forsendelseslabels
| Print-teknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Labels pr. pakke | 650 pc(s) |
| Label materiale | Papir |
| Label-bredde | 10.2 cm |
| Label-højde | 5.1 cm |
| Selvklæbende materiale | Acrylic |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | Epson TM-C3400BK <br />Epson TM-C3400-LT<br />Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500 <br />ColorWorks CW-C6000Pe<br />ColorWorks CW-C6000Ae<br />ColorWorks CW-C60 |
Mål, Vægt & Design
| Type finish | Matte |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Pakkebredde | 113 mm |
| Pakkens dybde | 108 mm |
| Pakkehøjde | 113 mm |
| Pakkevægt | 603 g |
| Produkter pr. palle | 648 pc(s) |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttohøjde | 102 cm |
| Produkter pr. pallelag | 216 pc(s) |
| Produkter pr. pallelag (UK) | 288 pc(s) |
| Produkter pr. palle (UK) | 864 pc(s) |
| Pallelængde (UK) | 120 cm |
| Pallebredde (UK) | 100 cm |
| Pallehøjde (UK) | 102 cm |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
| Varmebestandig | Yes |
Øvrige specifikationer
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84439990 |
| Mindste ordremængde | 18 pc(s) |
| Oprindelsesland | Poland |
| Type klæbemiddel | Permanent |
