Epson TM-m30II-S, USB, Ethernet, 8 punkter/mm (203 dpi), ePOS, sort
HØJDEPUNKTER
- Alt-i-én mPOS-løsning: Printer og tabletstander
- Diskret design: Stilrent, praktisk design med lille fodaftryk og rene linjer
- Hurtig udskrivning: Øget udskriftshastighed på 250 mm/s
- Forbedret tilslutning: Et rigt udvalg af tilslutningsfunktioner og -muligheder
- Pålidelig: Epsons gennemprøvede og pålidelige byggekvalitet
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-m30II-S (012A0): USB + Ethernet + BT + NES + Lightning + SD, sort, PS, UK. Printteknologi: Direkte termisk, type: POS-printer, maksimal opløsning: 203 x 203 dpi. Maksimal rullediameter: 8,3 cm, understøttet papirbredde: 58 mm – 80 mm (bredde), maksimal udskriftsbredde: 8 cm. Tilslutningsteknologi: Kablet, USB-stik: USB Type-A / USB Type-B. Kompatible hukommelseskort: MicroSD (TransFlash), lydtrykniveau (udskrivning): 55 dB, gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF): 360000 h. Produktfarve: Hvid
Alt-i-én mPOS-løsning
Epson, Europas førende producent af POS-printere¹, har udviklet denne designfokuserede alt-i-én mPOS-løsning til specialbutikker, boutique-butikker, små restauranter, barer, kaffebarer, delikatessebutikker, pop ups og food trucks. Den kan endda bruges som selvbetjeningshub takket være det robuste, kompakte design og en papir-næsten-slut-sensor, der muliggør uovervåget drift.
Avanceret tilslutning
Denne mPOS-enhed har avanceret hub-funktionalitet samt et rigt udvalg af tilslutningsfunktioner og -muligheder. Periferiudstyr som scannere, tastaturer og vægte kan tilsluttes direkte til TM-m30II-S og sende data direkte til tabletenheden. Den inkluderer også forbedret tilslutning (USB og Ethernet) og Server Direct Print (SDP) og Cloud (OMS) intelligent funktionalitet.
Kompakt og stilren
TM-m30II-S er den kompakte og stilrene mPOS-løsning, der integrerer både printer og tabletstander. Det frigør værdifuld plads på disken og sparer brugerne tid, da De ikke behøver at håndtere separate hardwarekomponenter. Den kan også installeres både vandret og lodret for mere effektiv pladsudnyttelse. Det diskrete design passer problemfrit ind i de fleste miljøer, og den fås i sort eller hvid.
Nem at bruge og pålidelig
Epsons POS-ekspertise har resulteret i TM-m30II-S’ enestående byggekvalitet og raffinerede funktionalitet; hver komponent er udviklet med brugervenlighed for øje. Den parres nemt med mobile enheder, og LED-indikatorer viser status for Wi-Fi og Ethernet. Derudover giver den fleksible drop-in-ilægning af papir brugerne adgang til TM-m30II-S enten fra toppen eller fra fronten. Kort sagt er denne out-of-the-box-løsning meget intuitiv og designet til at holde forretningen kørende.
24 måneders carry-in
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Udskrivningshastighed | 250 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 8 cm |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 55 dB |
| Autocutterens holdbarhed | 2.2 million cuts |
| Udskrivningshastighed (kvittering) | 250 mm/sec |
| Udskrivning af tegn | Text, Graphic, Barcode |
| Tegnsæt | ANK |
| Halvskærer | Yes |
| Søjlekapacitet | 48/57 |
| Printhovedets levetid | 150.000.000 Impulse |
| Skrifttyper | ANK |
Medie & Labels
| Understøttet papirbredde | 58 mm - 80 mm (Breite) |
| Maksimal rullediameter | 8.3 cm |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| USB-stik | USB Type-A / USB Type-B |
| Type strømstik | Type G |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Opladning og synkronisering af tablet | Yes |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 214 mm |
| Pakkevægt | 3.81 kg |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Pakkebredde | 200 mm |
| Pakkens dybde | 312 mm |
| Pakkehøjde | 325 mm |
| Produkter pr. palle | 72 pc(s) |
| Produkter pr. palle (UK) | 96 pc(s) |
| Monteringsposition | Vertical |
| Bufferstørrelse | 12 KB |
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 360000 h |
| Gennemsnitlige cyklusser mellem fejl (MCBF) | 65000000 |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
Øvrige specifikationer
| Type | POS-printer |
| Skærer | Yes |
| Højde | 255 mm |
| Vægt | 2.9 kg |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Strømkildetype | AC |
| Oprindelsesland | Philippines |
| Detaljer om indbyggede sensorer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor, Papier-Sensor |
| Livstid | 17000000 lines |
| Kortlæser integreret | Yes |