Epson TM-m30II-S, USB, Ethernet, 8 punkter/mm (203 dpi), ePOS, svart
HÖJDPUNKTER
- Allt-i-ett mPOS-lösning: Skrivare och surfplatteställ
- Diskret design: Snygg, praktisk design med litet format och rena linjer
- Snabb utskrift: Ökad utskriftshastighet på 250 mm/s
- Förbättrade anslutningsmöjligheter: En mängd anslutningsfunktioner och tillval
- Pålitlig: Epsons beprövade och välkända byggkvalitet
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-m30II-S (012A0): USB + Ethernet + BT + NES + Lightning + SD, svart, PS, UK. Utskriftsteknik: Direkt termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 58 mm – 80 mm (bredd), Maximal utskriftsbredd: 8 cm. Anslutningsteknik: Kabelansluten, USB-kontakt: USB Typ-A / USB Typ-B. Kompatibla minneskort: MicroSD (TransFlash), Ljudtrycksnivå (utskrift): 55 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h. Produktfärg: Vit
Allt-i-ett mPOS-lösning
Epson, Europas främsta tillverkare av POS-skrivare¹, har utvecklat denna designledda allt-i-ett mPOS-lösning för specialbutiker, boutiquer, små restauranger, barer, kaféer, delikatessbutiker, pop-up-butiker och foodtrucks. Den kan till och med användas som en självbetjäningshubb tack vare sin robusta, kompakta design och en sensor för pappersslut som möjliggör obemannad drift.
Avancerade anslutningsmöjligheter
Denna mPOS-enhet har avancerad hubb-funktionalitet och en mängd anslutningsfunktioner och tillval. Kringutrustning som skannrar, knappsatser och vågar kan anslutas direkt till TM-m30II-S och skicka data direkt till surfplattan. Den inkluderar även förbättrad anslutning (USB och Ethernet) och intelligent Server Direct Print-funktion (SDP) och Cloud-funktion (OMS).
Kompakt och snygg
TM-m30II-S är den kompakta och snygga mPOS-lösningen som innehåller både skrivare och surfplatteställ. Detta frigör värdefullt utrymme på disken och sparar tid för användarna genom att de slipper hantera enskilda hårdvarukomponenter. Den kan även installeras både horisontellt och vertikalt för mer effektiv utrymmeshantering. Den diskreta designen passar sömlöst in i de flesta miljöer och finns i svart eller vitt.
Enkel att använda och pålitlig
Epsons expertis inom POS har resulterat i den oöverträffade byggkvaliteten och raffinerade funktionaliteten hos TM-m30II-S; varje komponent har utvecklats med användarvänlighet i åtanke. Den parkopplas enkelt med mobila enheter och LED-indikatorer visar status för Wi-Fi och Ethernet. Dessutom gör den flexibla pappersladdningen att användare kan komma åt TM-m30II-S från antingen ovansidan eller framsidan. Enkelt uttryckt är denna färdiga lösning mycket intuitiv och utformad för att hålla verksamheten igång.
24 månaders inlämningsservice
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 8 cm |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 55 dB |
| Utskriftshastighet (kvitto) | 250 mm/sec |
| Teckenuppsättningar | ANK |
| Kolumnkapacitet | 48/57 |
| Skrivhuvudets livslängd | 150.000.000 Impulse |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 58 mm - 80 mm (Breite) |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 4 |
| USB-kontakt | USB Type-A / USB Type-B |
| Strömkontakttyp | Type G |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
Processor & Minne
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TransFlash) |
Batteri & Ström
| Surfplatteladdning & synkronisering | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 214 mm |
| Vikt | 2.9 kg |
| Förpackningsvikt | 3.81 kg |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 200 mm |
| Förpackningsdjup | 312 mm |
| Förpackningshöjd | 325 mm |
| Produkter per pall | 72 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 96 pc(s) |
| Monteringsposition | Vertical |
| Livslängd | 17000000 lines |
| Pallvikt (UK) | 0 g |
| Pallens bruttovikt | 0 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 65000000 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Autoklipparens hållbarhet | 2.2 million cuts |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 255 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | AC |
| Ursprungsland | Philippines |
| Skriva ut tecken | Text, Graphic, Barcode |
| Halvklippare | Yes |
| Inbyggda sensorer detaljer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor, Papier-Sensor |
| Bufferstorlek | 12 KB |
| Teckensnitt | ANK |
| Integrerad kortläsare | Yes |