Epson TM-P80II (111): Kvitto, Wi-Fi, USB-C, EU
HÖJDPUNKTER
- Kompakt, ergonomisk och stilren: En helt ny design som är lättare än någonsin och intuitiv att använda.
- Perfekt för mobila miljöer: Designad för krävande mobila applikationer, inklusive användning i fordon.
- Stora fördelar för utvecklare: Snabb, problemfri utveckling och migrering av befintliga POS-system.
- Exceptionell hållbarhet: Förbättrad slagtålighet och IP54-klassad för damm- och vattenintrång.
- Utmärkt anslutning: USB-C och Wi-Fi, plus ett Wi-Fi Direct-läge för enkel utskrift.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-P80II (111): Mobil kvittoskrivare, Wi-Fi, USB-C, Svart, WE/CEE. Utskriftsteknik: Termisk, Typ: Mobil skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Pappersmatning: Ovan- och framifrån, Tjocklek på utskriftsmedium: 75 µm, Maximal utskriftsbredd: 8 cm. Anslutningsteknik: Trådbunden och trådlös, USB-kontakt: USB Type-C. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Produktfärg: Svart
3-tums bärbar kvittoskrivare
Denna stilrena och kompakta kvittoskrivare erbjuder enastående flexibilitet, tillförlitlighet, anslutningsmöjligheter och användarvänlighet. Den är ännu lättare än sin föregångare och perfekt för hektiska, snabbrörliga miljöer.
Perfekt för ett brett spektrum av applikationer
Oavsett er applikation, från detaljhandel till hotell och restaurang, är TM-P80II designad för att underlätta. Med måtten endast 138 x 105 x 68 mm gör dess ultralätta och ergonomiska formfaktor den till den idealiska lösningen för alla mobila miljöer.
Idealisk för användning i fordon
Fullt godkänd för användning i fordon är denna mycket mångsidiga kvittoskrivare även idealisk för transportapplikationer, såsom taxibilar eller biljettförsäljning ombord, och logistikapplikationer som betalning vid leverans eller fakturering.
Utmärkt anslutning med USB, Bluetooth och WiFi 5
Med USB-C-anslutning, plus stöd för Bluetooth 5.0 ”classic” och lågenergilägen, erbjuder TM-P80II utmärkt räckvidd, sömlös parning och pålitlig batteritid hela dagen, medan dess Wi-Fi 5-kapacitet innebär att den erbjuder utmärkt trådlös prestanda, inklusive ett Wi-Fi ”Direct”-läge som möjliggör direktanslutning av upp till 8 enheter utan att behöva ansluta till ett nätverk eller hotspot.
Robust och pålitlig
Med ökad slagtålighet och skydd enligt IP54-standarder är TM-P80II designad för att tåla de flesta vanliga stötar, samt exponering för damm och vatten.
Snabb, enkel installation
Eftersom TM-P80II levereras med ett omfattande ”snabbstartsblad”, som inkluderar QR-koder som länkar till videoguider, är installation och konfiguration enkel och problemfri – så att ni kan vara igång nästan omedelbart.
Stora fördelar för utvecklare
Fullt stöd ges för både ESC/POS och standard Epson-drivrutiner, medan Epsons beprövade mjukvarulösningar säkerställer att migreringen av befintliga POS-system är nästan sömlös, och ny utveckling är snabb och problemfri.
12 månaders inlämningsgaranti
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftshastighet | 100 mm/sec |
| Utskriftsmediatjocklek | 75 µm |
| Maximal utskriftsbredd | 8 cm |
Media & Etiketter
| Typ av pappersladdning | Top & front |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| USB-port | Yes |
| USB-kontakt | USB Type-C |
Trådlöst & Nätverk
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 7.2 V |
| Batterikapacitet | 1950 mAh |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 105 mm |
| Djup | 138 mm |
| Vikt | 390 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | -15 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 0 - 90% |
Övriga specifikationer
| Typ | Mobila skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 57.6 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | DC |
| Färg | No |
| Kablar ingår | USB |