Epson TM-P80II AC (131): Kvitto, Autocutter…WLAN
HÖJDPUNKTER
- Kompakt, ergonomisk och elegant En helt ny design som är lättare än någonsin och intuitiv att använda
- Avancerade funktioner Inkluderar autocutter, decurler-modul och Qi-kompatibel laddning
- Ännu högre hållbarhet Förbättrad stöttålighet och IP54-klassad för damm- och vatteninträngning
- Perfekt för miljöer där du är på språng Utformad för krävande mobila applikationer, inklusive användning i fordon
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-P80II AC (131). Utskriftsteknik: Termisk, Typ: Mobil skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Pappersmatning: Ovan- och framifrån, Tjocklek på utskriftsmedium: 75 µm, Maximal utskriftsbredd: 8 cm. Anslutningsteknik: Trådbunden och trådlös, USB-kontakt: USB Type-C. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Produktfärg: Svart
Snabb, mångsidig och robust
Exceptionell kvalitet, mångsidighet, anslutningsmöjligheter och hållbarhet, samt automatisk skärning, avrullning och Qi-kompatibel trådlös laddning.
TM-P80IIAC är kompakt och elegant, lättare men ändå mer robust än någonsin och är fullpackad med avancerade funktioner som ger snabba resultat av hög kvalitet. Med enastående flexibilitet, tillförlitlighet, anslutningsmöjligheter och användarvänlighet är den det perfekta valet för hektiska miljöer där man är på språng, t.ex. inom detaljhandeln, hotell- och restaurangbranschen och för användning i fordon.
TM-P80IIAC är perfekt för krävande miljöer på språng, som inom hotell- och restaurangbranschen och i fordonsapplikationer. Den helt nya modellen är kompakt, stilren och ännu lättare än sin föregångare. Med förbättrat stötskydd samt skydd mot damm och vatteninträngning enligt IP54 klarar den streckkoder och 2D-symboler och har en automatisk skärare samt en avkrullningsmodul som säkerställer plana, rena kvitton. Med USB-C-anslutning, plus stöd för Bluetooth 5.0 ”classic” och lågenergilägen, ger den utmärkt räckvidd, sömlös parkoppling och pålitlig batteritid hela dagen. Dess Wi-Fi 5-funktion ger utmärkt trådlös prestanda, plus ett Wi-Fi ”Direct”-läge, vilket möjliggör direkt anslutning av upp till 8 enheter utan att behöva ansluta till ett nätverk eller en hotspot. Dessutom är TM-P80II AC Qi-kompatibel, så laddningen är enkel, snabb och pålitlig.
12 månader
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftshastighet | 65 mm/sec |
| Utskriftsmediatjocklek | 75 µm |
| Maximal utskriftsbredd | 8 cm |
Media & Etiketter
| Typ av pappersladdning | Top & front |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| USB-port | Yes |
| USB-kontakt | USB Type-C |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 7.2 V |
| Batterikapacitet | 1950 mAh |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 105 mm |
| Djup | 153.4 mm |
| Vikt | 500 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | -15 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 0 - 90% |
Övriga specifikationer
| Typ | Mobila skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 66.9 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | DC |
| Färg | No |
| Kablar ingår | USB |