Epson TM-P80II AC (131): Kvittering, Autocutter…WLAN
HØJDEPUNKTER
- Kompakt, ergonomisk og stilfuld: Et helt nyt design, der er lettere end nogensinde og intuitivt at bruge.
- Avancerede funktioner: Inkluderer autoskærer, afkrøllermodul og Qi-kompatibel opladning.
- Endnu højere holdbarhed: Forbedret slagfasthed og IP54-klassificering mod indtrængning af støv og vand.
- Perfekt til miljøer på farten: Designet til krævende mobile anvendelser, herunder brug i køretøjer.
- Fremragende tilslutning: USB-C og Wi-Fi samt Wi-Fi Direct-tilstand for problemfri udskrivning.
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-P80II (131): mobil bonprinter, automatisk skærer, Wi-Fi, USB-C, sort, WE/CEE. Udskrivningsteknologi: Termisk, Type: Mobil printer, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI. Papirindføring: Top og front, Tykkelse af udskrivningsmedie: 75 µm, Maksimal udskrivningsbredde: 8 cm. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, USB-stik: USB Type-C. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Product colour: Black
Bærbar bonprinter med autoskærer
Den helt nye TM-P80IIAC er ideel til krævende miljøer på farten, såsom restaurationsbranchen og anvendelser i køretøjer, og er kompakt, stilfuld og endnu lettere end sin forgænger. Med fremragende tilslutning og automatisk opladningsfunktion inkluderer den også en autoskærer og et afkrøllermodul.
Perfekt til en bred vifte af anvendelser
Uanset anvendelse – fra detailhandel til restaurationsbranchen – er TM-P80IIAC designet til at gøre hverdagen nemmere. Med målene 154 x 105 x 78 mm gør dens ultralette og ergonomiske formfaktor den til den ideelle løsning til ethvert miljø på farten.
Ideel til brug i køretøjer
Denne meget alsidige bonprinter er fuldt godkendt til brug i køretøjer og er også ideel til transportanvendelser, såsom taxaer eller billetudstedelse ombord, samt logistikopgaver som betaling ved levering eller fakturering.
Fremragende tilslutning samt trådløs opladning
Med USB-C-tilslutning samt understøttelse af Bluetooth 5.0 “classic” og low energy-tilstande leverer TM-P80II fremragende rækkevidde, problemfri parring og pålidelig batteritid hele dagen, mens dens Wi-Fi 5-funktionalitet giver fremragende trådløs ydeevne, herunder en Wi-Fi “Direct”-tilstand, der muliggør direkte forbindelse af op til 8 enheder uden behov for at forbinde til et netværk eller hotspot. Og da TM-P80II AC er Qi-kompatibel, er opladning nem, hurtig og pålidelig.
Håndterer stregkoder og symboler
Med en outputkvalitet på 203 dpi kan TM-P80IIAC nemt håndtere stregkoder og 2D-symboler.
Øger effektiviteten, reducerer papirstop
Med autoskærer og afkrøllermodul sikres flade kvitteringer, der altid er rent adskilt – selv i de mest travle miljøer.
Hurtig, nem opsætning
Da TM-P80IIAC leveres med et omfattende “quick start”-ark, som inkluderer QR-koder med links til videoguides, er opsætning og konfiguration enkel og problemfri – så De kan være i gang næsten med det samme.
Store fordele for udviklere
Der ydes fuld understøttelse af både ESC/POS og standard Epson-drivere, mens Epsons gennemprøvede softwareløsninger sikrer, at migrering af eksisterende POS-systemer er næsten problemfri, og at nyudvikling er hurtig og uden problemer.
12 måneder Indlevering
| Printteknologi | Termisk |
| Udskrivningshastighed | 65 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 8 cm |
Medie & Labels
| Trykmediets tykkelse | 75 µm |
| Type papirindføring | Top & front |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| USB-port | Yes |
| USB-stik | USB Type-C |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Yes |
| Kabler medfølger | USB |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 7.2 V |
| Batterikapacitet | 1950 mAh |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 105 mm |
| Dybde | 153.4 mm |
| Farve | No |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -15 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
Øvrige specifikationer
| Type | Mobilprinter |
| Skærer | Yes |
| Højde | 66.9 mm |
| Vægt | 500 g |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Strømkildetype | DC |