Epson TM-P80II (111): Kvittering, Wi-Fi, USB-C, EU
HØJDEPUNKTER
- Kompakt, ergonomisk og stilfuld: Et helt nyt design, der er lettere end nogensinde og intuitivt at bruge.
- Perfekt til miljøer på farten: Designet til krævende mobile applikationer, herunder brug i køretøjer.
- Store fordele for udviklere: Hurtig, problemfri udvikling og migrering af eksisterende POS-systemer.
- Enestående holdbarhed: Forbedret slagfasthed og IP54-klassificering mod indtrængning af støv og vand.
- Fremragende tilslutning: USB-C og Wi-Fi samt en Wi-Fi Direct-tilstand til ubesværet udskrivning.
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-P80II (111): mobil bonprinter, Wi-Fi, USB-C, sort, WE/CEE. Udskrivningsteknologi: Termisk, Type: Mobil printer, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI. Papirindføring: Top og front, Tykkelse af udskrivningsmedie: 75 µm, Maksimal udskrivningsbredde: 8 cm. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, USB-stik: USB Type-C. Wi-Fi standards: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac). Product colour: Black
3-tommers bærbar bonprinter
Denne stilfulde og kompakte bonprinter leverer enestående fleksibilitet, pålidelighed, tilslutning og brugervenlighed, er endnu lettere end sin forgænger og er perfekt til travle miljøer med højt tempo.
Perfekt til et bredt udvalg af anvendelser
Uanset om De arbejder i detail eller hospitality, er TM-P80II designet til at gøre hverdagen nemmere. Med mål på kun 138 x 105 x 68 mm gør dens ultralette og ergonomiske formfaktor den til den ideelle løsning til ethvert miljø på farten.
Ideel til brug i køretøjer
Denne meget alsidige bonprinter er fuldt godkendt til brug i køretøjer og er også ideel til transportanvendelser, såsom taxaer eller billetudstedelse ombord, samt logistikopgaver som betaling ved levering eller fakturering.
Fremragende tilslutning med USB, Bluetooth og Wi-Fi 5
Med USB-C-tilslutning samt understøttelse af Bluetooth 5.0 “classic” og low-energy-tilstande leverer TM-P80II god rækkevidde, problemfri parring og pålidelig batteritid hele dagen, mens Wi-Fi 5-funktionen giver fremragende trådløs ydeevne, herunder en Wi-Fi “Direct”-tilstand, der muliggør direkte forbindelse af op til 8 enheder uden behov for at oprette forbindelse til et netværk eller hotspot.
Robust og pålidelig
Med øget slagfasthed og beskyttelse efter IP54-standarder er TM-P80II designet til at modstå de fleste almindelige stød samt eksponering for støv og vand.
Hurtig og nem opsætning
Da TM-P80II leveres med et omfattende “quick start”-ark, som inkluderer QR-koder med links til videoguides, er opsætning og konfiguration enkel og problemfri – så De kan komme i gang næsten med det samme.
Store fordele for udviklere
Der ydes fuld understøttelse af både ESC/POS og standard Epson-drivere, mens Epsons gennemprøvede softwareløsninger sikrer, at migrering af eksisterende POS-systemer er næsten problemfri, og at nyudvikling er hurtig og uden problemer.
12 måneder Indlevering
| Printteknologi | Termisk |
| Udskrivningshastighed | 100 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 8 cm |
Medie & Labels
| Trykmediets tykkelse | 75 µm |
| Type papirindføring | Top & front |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| USB-port | Yes |
| USB-stik | USB Type-C |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Wi-Fi | Yes |
| Kabler medfølger | USB |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 7.2 V |
| Batterikapacitet | 1950 mAh |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 105 mm |
| Dybde | 138 mm |
| Farve | No |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -15 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
Øvrige specifikationer
| Type | Mobilprinter |
| Skærer | Yes |
| Højde | 57.6 mm |
| Vægt | 390 g |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Strømkildetype | DC |