Epson TM-U220IIB, skærer, USB, mørkegrå
HØJDEPUNKTER
- Nem at bruge: Nem at opsætte og bruge, med problemfri udskiftning af farvebånd
- Øget bufferhukommelse: En øget buffer gør det muligt at modtage flere ordrer samtidig
- Høj hastighed: Højeffektiv gennemstrømning, udskriver boner og ordrer hurtigere
- Alsidig: Kraftfuld, men kompakt, hvilket gør den velegnet til en lang række anvendelser
- Kompatibel: Designet til at være kompatibel med systemer baseret på tidligere modeller
- Karakteristisk lyd: Karakteristisk lyd til støjende områder, hvor udskrifter er tidskritiske
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson TM-U220IIB (102B0): USB, PS, NE-sensor, EDG. Tegntæthed: 16 cpi. Produktfarve: Grå, Bufferstørrelse: 20 KB, Lydtryksniveau (udskrivning): 64 dB. Standardinterfaces: USB 2.0. Printhoved: 9-pin, Printhovedets levetid: 150 millioner tegn, Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF): 180000 t. Strømforbrug (typisk): 31 W, Strømforbrug (standby): 2 W
Brugervenlig matrixprinter
TM-U220II matrix-bonprinteren er nem at bruge, kompakt og alsidig og er perfekt til en lang række anvendelser. Den øgede bufferstørrelse gør det muligt at modtage flere ordrer samtidig, mens udskriftshastigheden sikrer højeffektiv gennemstrømning.
Nem at bruge
TM-U220II er en robust, højtydende impact-kvitteringsprinter, som er exceptionelt nem at bruge. Med drop-in papirindføring, valgbar automatisk skæreenhed og clamshell-dæksler for nem adgang og vedligeholdelse, er TM-U220II meget pålidelig og udskriver på almindeligt papir i tre bredder.
Øget hukommelse
En øget buffer tillader modtagelse af flere ordrer på samme tid, hvilket gør den ideel til travle miljøer, hvor ordresucces er kritisk. Den understøtter modtagelse af flere ordrer fra flere enheder, hvilket betyder, at flere billetter kan behandles på kortere tid, og holder dermed driften flydende.
Høj printhastighed
TM-U220II leverer høj effektivitet i gennemløb. Detailhandlere kan hurtigere udlevere kvitteringer til kunder. Restaurantkøkkener kan modtage ordrer hurtigt.
Overlegen alsidighed
TM-U220II passer til en bred vifte af behov og anvendelser. Hver model i serien er kraftfuld, men kompakt nok til at passe i begrænsede rum. Derudover frigør vægmonteringsmuligheden værdifuld bordplads i køkkener og andre trange steder.
Enestående kompatibilitet
TM-U220II-printerne er designet til at være kompatible med systemer bygget omkring forgængermodeller. Disse systemer kan opgraderes ved simpelthen at indsætte en TM-U220II. Da de ydre dimensioner er næsten identiske, er der desuden ikke behov for at ændre installationsmiljøet.
Karakteristisk lyd
Den karakteristiske printlyd fra TM-U220II får den til at skille sig ud i lydlandskabet i et støjende køkkenmiljø. Dette henleder opmærksomheden på indkommende ordrer og reducerer kundernes ventetider.
12 måneder Indlevering
| Maksimal udskrivningsbredde (kolonner) | 40 |
| Tegntæthed | 16 cpi |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 64 dB |
| Sprog til sidebeskrivelse | ESC/POS |
| Printhoved | 9-pin |
| Printhovedets levetid | 150 million characters |
Tilslutning & Porte
| Standard interfaces | USB 2.0 |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 31 W |
| Strømforbrug (standby) | 2 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Grey |
| Bufferstørrelse | 20 KB |
| Bredde | 160 mm |
| Dybde | 248 mm |
Driftsforhold
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 180000 h |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Øvrige specifikationer
| Højde | 139 mm |
| Vægt | 2.5 kg |