Epson TM-U220IIB, skärare, USB, mörkgrå
HÖJDPUNKTER
- Lätt att använda: Enkel att installera och använda, med problemfritt bandbyte
- Ökat buffertminne: En ökad buffert gör att fler beställningar kan tas emot samtidigt
- Hög hastighet: Högeffektiv genomströmning, skriver ut kvitton och beställningar snabbare
- Mångsidig: Kraftfull, men ändå kompakt, vilket gör den lämplig för ett brett utbud av applikationer
- Kompatibel: Designad för att vara kompatibel med system byggda kring tidigare modeller
- Distinkt ljud: Distinkt ljud, för bullriga områden där utskrifter är tidskänsliga
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-U220IIB (102B0): USB, PS, NE-sensor, EDG. Teckentäthet: 16 cpi. Produktfärg: Grå, Buffertstorlek: 20 KB, Ljudtrycksnivå (utskrift): 64 dB. Standardinterface: USB 2.0. Skrivhuvud: 9-stift, Skrivhuvudets livslängd: 150 miljoner tecken, Medeltid mellan fel (MTBF): 180 000 h. Strömförbrukning (typisk): 31 W, Strömförbrukning (standby): 2 W
Lättanvänd slagskrivare
Lättanvänd, kompakt och mångsidig, TM-U220II slagkvittoskrivare är perfekt för en mängd olika applikationer. Den ökade buffertstorleken gör att fler beställningar kan tas emot samtidigt, medan utskriftshastigheten ger högeffektiv genomströmning.
Lätt att använda
TM-U220II är en robust, högpresterande kvittoskrivare som är exceptionellt enkel att använda. Med drop-in pappersladdning, valbar automatisk skärare och clamshell-skydd för enkel åtkomst och underhåll, är TM-U220II mycket pålitlig och skriver ut på vanligt papper i tre bredder.
Ökat minne
En ökad buffer gör att fler beställningar kan tas emot samtidigt, vilket gör den idealisk för de hektiska miljöer där orderframgång är avgörande. Den stöder att fler beställningar tas emot från flera enheter, vilket innebär att fler biljetter kan behandlas på kortare tid, vilket håller verksamheten igång.
Hög utskriftshastighet
TM-U220II ger en högeffektiv genomströmning. Återförsäljare kan lämna kvitton till kunderna snabbare. Restaurangkök kan ta emot beställningar snabbt.
Överlägsen mångsidighet
TM-U220II passar en mängd olika behov och applikationer. Varje modell i serien är kraftfull, men ändå kompakt nog att passa i trånga utrymmen. Dessutom frigör väggmonteringsalternativet värdefullt diskutrymme i kök och andra trånga utrymmen.
Enastående kompatibilitet
TM-U220II-skrivarna är utformade för att vara kompatibla med system som bygger på föregångarmodeller. Dessa system kan uppgraderas helt enkelt genom att sätta in en TM-U220II. Eftersom de yttre måtten är nästan identiska, finns det dessutom inget behov av att ändra installationsmiljön.
Distinkt ljud
Det distinkta utskriftsljudet från TM-U220II gör att den sticker ut bland ljudbilden i en bullrig köksmiljö. Detta uppmärksammar inkommande beställningar och minskar kundernas väntetider.
12 månaders inlämningsgaranti
Utskrift
| Maximal utskriftsbredd (kolumner) | 40 |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 64 dB |
| Sidbeskrivningsspråk | ESC/POS |
| Skrivhuvud | 9-pin |
| Skrivhuvudets livslängd | 150 million characters |
Anslutning & Portar
| Standardgränssnitt | USB 2.0 |
Batteri & Ström
| Strömförbrukning (typisk) | 31 W |
| Strömförbrukning (standby) | 2 W |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 248 mm |
| Vikt | 2.5 kg |
Driftsförhållanden
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 180000 h |
| Lagringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
Övriga specifikationer
| Karaktärstäthet | 16 cpi |
| Bufferstorlek | 20 KB |
| Höjd | 139 mm |