Honeywell HF680, 2D, multi-IF, kit (USB), sort
HØJDEPUNKTER
- Fast stregkodelæser Sort
- Scannertype: 2D Sensortype: LED
- 1280 x 800 pixel
- Kablet Standard-interfaces: USB
- Strømforsyningstype: DC
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Honeywell HF680. Type: Fastmonteret stregkodelæser, Scannertype: 2D, Sensortype: LED. Tilslutningsmulighed: Kablet, Standardgrænseflader: USB. Produktfarve: Sort. Strømforsyningstype: DC, strømforbrug (typisk): 2 W, strømforbrug (standby): 0,85 W. Vægt: 278 g, bredde: 88 mm, dybde: 85 mm
Honeywell HF680 er en 2D area-imaging-scanner, der nemt kan læse forskellige standarder inden for 1D-, PDF- og 2D-symbologi. Med et revolutionerende design øger dette robuste og holdbare produkt produktiviteten og ydeevnen for kunden.
Brugervenligt LED-lysdesign
Den fordelte belysning fra 18 forsænkede LED-lys i scanningsvinduet forebygger øjentræthed. Når produktet ikke er i brug, slukker lyset automatisk. Lyset forbliver tændt, når produktet bruges med mellemrum. Det sikrer den bedste brugeroplevelse.
Fremragende afkodningsydeevne
IR-designet leverer præcis og effektiv registrering og afkodning og forebygger effektivt gentagne scanninger.
Understøttelse af afkodning under forskellige ekstreme forhold
HF680 kan læse 3-mil-stregkoder, stregkoder dækket af vanddråber, bøjede stregkoder, beskadigede stregkoder med fuldstændige oplysninger, lange stregkoder, QR-koder med høj tæthed og inverse stregkoder.
Lang levetid
Alle nøglekomponenter, som er designet teoretisk, gennemgår strenge tests. I et simuleret brugermiljø holder produktet i mere end 40.000 timer (eller mere end tre år).
HF680 har Hybrid Imaging Technology, som gør den kompatibel med forskellige LCD- og OLED-smartphone-skærme samt papirbaserede produktstregkoder. Hyppig skift af scanningstilstande fra brugerens side er ikke nødvendig, hvilket øger afkodningsområdet markant og forbedrer effektiviteten.
HF680 kan scanne stregkoder på almindelige LCD-skærme (med lysstyrkeniveauer fra 10 % til 100 %) og OLED-skærme. Den kan også scanne stregkoder på papir med en printkontrast på mindst 20 % samt stregkoder med høj tæthed, udtværede stregkoder eller stregkoder, der indeholder fuldstændige oplysninger trods skade. Dette produkt egner sig til forskellige arbejdspladser, såsom produktionsfaciliteter, behandlings- og sundhedsfaciliteter samt detail-POS.
HF680 understøtter forskellige interfaces og giver plug-and-play-enkelhed med bekvemmelighed og hastighed.
Få mere at vide om, hvad De kan opnå med HF680 2D håndfri area-imaging-scanner.
Scan & Kamera
| Scannertype | 2D |
| Optisk sensoropløsning (B x H) | 1280 x 800 pixels |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | USB |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 2 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.85 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde | 88 mm |
| Dybde | 85 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 0 - 95% |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84716070 |
Øvrige specifikationer
| Type | Fixed bar code reader |
| Sensortype | LED |
| Lysniveauer (direkte sollys) | 0 - 100000 lx |
| Strømkildetype | DC |
| Vægt | 278 g |
| Højde | 139 mm |