Zebra DS2278, BT, 2D, multi-IF, sæt (USB), sort
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort
- Scannertype: 1D/2D Sensortype: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, Interleaved 2 of 5, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, TLC-39
- 640 x 480 pixels
- Arbejdsafstand: 36,8 cm
- Vippevinkel ved læsning: -65 - 65°
- Kablet Trådløs Standardinterfaces: Bluetooth, USB
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Strømkildetype: Batteri, DC Lithium-Ion (Li-Ion) 2400 mAh
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 640 x 480, 1D, 2D, PDF, IP42, Kablet Trådløs, USB/Bluetooth. Type: Håndholdt stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Sensortype: LED. Forbindelsesteknologi: Kablet Trådløs, Standardgrænseflader: Bluetooth, USB. Produktfarve: Sort, International Protection (IP) kode: IP42, Certificering: EN 60950-1 2ed + A11 + A1 + A12 + A2:2013, IEC 60950-1 2ed + A1 + A2, UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2…. Strømforsyningstype: Batteri, DC, Batterilevetid: 84 t, Indgangsspænding: 4,5-5,5 V. Vægt: 214 g, Bredde: 66 mm, Dybde: 90 mm
Overkommelig pris og enkelhed leveret
2D-stregkoder har fundet vej til Deres Point of Sale og findes på alt fra de varer, Deres kunder køber, til trykte og elektroniske kuponer og loyalitetskort. Din 1D-scanner kan ikke opfange de nye 2D-koder, hvilket fører til undtagelser, der forsinker check-out-processen og frustrerer kunderne ved det sidste vigtige personlige kontaktpunkt i din butik. Men med DS2200-serien kan De scanne det hele. De får en prisvenlig 1D/2D imager, der ikke går på kompromis med ydeevne eller funktioner for prisen. Deres medarbejdere får markedets bedste scanning i første forsøg – hver gang – med enkel point-and-shoot-betjening. De får en imager, der ikke kunne være nemmere at implementere og administrere. Og De kan vælge den model, der passer bedst til Deres POS-behov – den kablede DS2208 eller den trådløse DS2278. DS2200-serien – den overkommelige pris, Deres budget kræver, med den implementering, brugervenlighed og administrationsenkelhed, Deres virksomhed har brug for.
Nem at implementere
Forudkonfigureret og klar til brug – direkte ud af kassen
Da standardindstillingerne er optimeret til de fleste scanningsapplikationer, kan De bruge DS2200-seriens imager, så snart De tager den ud af kassen – ingen konfiguration nødvendig.
Auto-host-detect-kabler
Tilslut blot DS2200-serien til Deres Point of Sale (POS), så identificerer auto-host-detect-kablerne automatisk interface og forbinder imageren, hvilket forenkler og reducerer opsætningstiden.
Nem integration med et tabletbaseret POS
DS2200-serien tilbyder alle de funktioner, De har brug for, for at tilføje scanning i høj kvalitet til Deres tabletbaserede POS. Micro USB-kablet giver et billigt opladningsalternativ til en ladestation. Og med vores forenklede værktøjer til appudvikling kan De nemt konfigurere og opdatere DS2200-serien direkte fra tabletten.
Implementér hvor som helst i verden
Med over 90 internationale tastaturer er DS2200-serien nem at implementere over hele verden.
Tilpas nemt indstillinger med 123Scan
Dette gratis softwareværktøj er så intuitivt, at selv en førstegangsbruger nemt kan opsætte en DS2200-serie imager. Den guidebaserede interface gør det nemt at indlejre alle indstillinger i én programmeringsstregkode, så De kan konfigurere Deres enheder med ét enkelt scan.
Bagudkompatibel med kabler til Zebra LS2208-serien
Hvis De i dag bruger Zebras 1D LS2208-scannere, kan De bruge de samme universalkabler med DS2200-serien, så De kan udnytte Deres eksisterende tilbehørsinvestering og minimere omkostningerne ved at opgradere til en 1D/2D imager.
Nem at bruge
Øjeblikkelig dekodning med PRZM intelligent imaging
Kun fra Zebra: PRZM’s softwarebaserede dekodningsalgoritmer til DS2200-serien leverer overlegen ydeevne på stregkoder af dårlig kvalitet. Resultatet er scanning i første forsøg – hver gang – som hjælper Deres medarbejdere med at øge produktiviteten ved kassen.
Uovertruffen scanningsrækkevidde
Medarbejdere kan scanne stregkoder over et bredt område (0,5 in./1,23 cm til 14,5 in./36,8 cm), hvilket øger hastigheden ved kassen og reducerer oplæringstiden.
Enkel point-and-shoot-scanning
Med omnidirektionel scanning behøver brugerne aldrig at rette imageren ind efter stregkoden – i modsætning til 1D-scannere.
Patentansøgt teknologi til den mest intuitive sigtning
Sigte-linjen minder om de 1D-scannere, De bruger i dag, og giver Deres medarbejdere en velkendt oplevelse. Derudover guider sigte-linjen brugerne til at scanne i den ideelle afstand fra stregkoden – særligt nyttigt ved brede stregkoder.
Verdens nemmeste parring
Med vores brancheførende Scan-to-Connect-teknologi kan Deres medarbejdere parre den trådløse DS2278 med enhver Bluetooth™-aktiveret pc, tablet eller smartphone i ét enkelt trin.
Hurtig, nem og fleksibel opladning
Tilslut imageren direkte til værten eller en standard stikkontakt via Micro USB-kablet for at oplade DS2278 på blot en time uden ladestation. Presentation Cradle, som giver håndfri scanning, oplader DS2278 på blot fire timer. Presentation Cradle oplader batteriet under brug, så De kan holde scanneren i drift under opladning. Og da Presentation Cradle ikke kræver en separat strømforsyning, er der færre tilbehørsdele at købe og administrere.
Unik direct decode-indikator øger produktiviteten
Belysningen på stregkoden blinker for at indikere en korrekt dekodning, så medarbejderne straks ved, om stregkoden blev registreret korrekt – uanset hvor støjende miljøet er.
Skift løbende mellem håndholdt og håndfri scanning
Uanset om Deres medarbejdere bruger den kablede DS2208 eller den trådløse DS2278, kan de blot placere imageren i dens præsentationsstander for automatisk at skifte til håndfri tilstand – ingen ændring af indstillinger er nødvendig.
Garanteret batterikapacitet til en hel vagt
Med 14 timers driftstid er Deres trådløse DS2278 imagere altid klar til brug – ingen grund til at spilde tid på opladning i løbet af arbejdsdagen.
Nem at administrere
Styr Deres scannere fra en smartphone, tablet eller pc
De kan nemt styre biplyd, LED- og symbologiindstillinger; vise scannede stregkodedata; få adgang til model- og serienummeroplysninger og meget mere fra Windows®, Android™ og iOS®-værter.
Eliminér Bluetooth-interferens med Zebras proprietære Wi‑Fi™-venlige tilstand
Sørg for, at Deres trådløse DS2278 Bluetooth imagere kun arbejder på kanaler, der ikke deles med Deres WLAN, så WLAN-serviceniveauet beskyttes for Deres medarbejdere og Deres kunder.
Et batteri designet til at holde
Det langtidsholdbare 2400 mAh Lithium Ion-batteri i den trådløse DS2278 vil sandsynligvis aldrig skulle udskiftes, hvilket reducerer de samlede ejeromkostninger og forenkler den daglige administration ved at eliminere behovet for at købe og administrere en batteripulje.
Gratis værktøjer til avanceret administration og appudvikling
Hvis De har imagere på forskellige lokationer, kan De fjernadministrere dem alle med vores Scanner Management Service (SMS)-applikation. Har De brug for en skræddersyet scanningsapplikation? Vores Scanner Software Development Kits (SDK’er) giver Dem alt, De har brug for, herunder dokumentation, drivere, testværktøjer og eksempel-kildekode til Windows, Android, iOS og Linux.
3 år
Scan & Kamera
| Scanengine | 1D, 2D |
| Scannertype | 1D/2D |
| Optisk sensoropløsning (B x H) | 640 x 480 pixels |
| Tilt læsevinkel | -65 - 65° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | -65 - 65° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, EAN-13, Interleaved 2 of 5, Plessey, U.P.C. |
| Bevægelsestolerance (cm/s) | 13 |
| Arbejdsafstand | 36.8 cm |
Skærm
| Indbygget display | No |
Tilslutning & Porte
| Forbindelse | Trådløs |
| Forbindelsesteknologi | Wired & Wireless |
| Standard interfaces | Bluetooth, USB |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | Battery, DC |
| Indgangsspænding | 4.5 - 5.5 V |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batterikapacitet | 2400 mAh |
| Batteriets levetid | 84 h |
| Opladningsbase | Yes |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Vægt | 214 g |
| Bredde | 66 mm |
| Dybde | 90 mm |
| Højde | 175 mm |
| Bølgelængde | 645 nm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP42 |
Certificeringer
| Overensstemmelsescertifikater | RoHS |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | LED |
| LED-indikatorer | Yes |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84716070 |
| Certificering | EN 60950-1 2ed + A11 + A1 + A12 + A2:2013, IEC 60950-1 <br />2ed + A1 + A2, UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-<br />1-07 |