Epson, normalt papir, højglans Label, B: 102 mm, H: 152 mm, D: 95 mm, C: 40 mm
HØJDEPUNKTER
- Produktlabels
- Stregkodelabels
- Box labels til forbrugerprodukter
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson High Gloss Label, udstanset rulle, 102 mm x 152 mm, 210 Labels. Label type: Selvklæbende printerlabel, Type: Udskåret label, Format: Rulle. Labelbredde: 10,2 cm, Labelhøjde: 15,2 cm. Antal pr. pakke: 1 stk. Labels pr. pakke: 210 stk. Palle bruttolængde: 120 cm, Palle bruttobredde: 80 cm, Palle bruttohøjde: 96 cm
Papirlabels med blank finish og permanent klæber
Premium blankt coatede inkjet-labels til fotokvalitetsprint i høj kvalitet. Den glatte, lyse hvide overflade med en blank finish sikrer hurtig tørring samt ridse-, vand- og varmebestandighed. Den universelle permanente akrylklæber sikrer problemfri ydeevne og god vedhæftning på forskellige overflader, også ved lave temperaturer.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Kampagnelabels
• Sundhedsvæsen og apotek
• Hyldeforkantslabels i detailhandel
• Forsendelseslabels
| Printteknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Labels pr. pakke | 210 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 1 |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Labelbredde | 10.2 cm |
| Labelhøjde | 15.2 cm |
| Klæbemateriale | Acrylic |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | ColorWorks C3500 Series |
Mål, Vægt & Design
| Finish type | Gloss |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttohøjde | 96 cm |
| Pallelængde (UK) | 120 cm |
| Pallebredde (UK) | 100 cm |
| Pallehøjde (UK) | 96 cm |
| Format | Roll |
| Formål | Receipt |
| Form | Rectangle |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
| Varmebestandig | Yes |
Certificeringer
| Brandkompatibilitet | Epson |
Øvrige specifikationer
| Type | Die-cut label |
| Klæbemiddeltype | Permanent |