Epson, Standardpapper, Högblank etikett, B: 102 mm, H: 152 mm, D: 95 mm, Kärndiameter: 40 mm
HÖJDPUNKTER
- Produktetiketter
- Streckkodsetiketter
- Lådetiketter för konsumentprodukter
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson högblank etikett, stansad rulle, 102 mm x 152 mm, 210 etiketter. Ettikettstyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Stansad etikett, Format: Rulle. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 15,2 cm. Antal per förpackning: 1 st. Etiketter per förpackning: 210 st. Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm, Pallens bruttohöjd: 96 cm
Glansiga pappersetiketter med permanent lim
Premiumbelagda bläckstråletiketter med glans för högkvalitativ utskrift i fotonivå. Den släta, ljusa vita ytan med en glansig finish säkerställer snabb torkning, rep-, vatten- och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hylletiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 210 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 1 |
| Etikettyp | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etiketthöjd | 15.2 cm |
| Limmaterial | Acrylic |
| Limtyp | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 96 cm |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 96 cm |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C3500 Series |
| Syfte | Receipt |
| Märkeskompatibilitet | Epson |
Övriga specifikationer
| Ytbehandlingstyp | Gloss |
| Typ | Die-cut label |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |