Labels, Epson, Normalt papir, High Gloss Label, B: 51 mm, H: 33 m, Ø: 95 mm, C: 40 mm
HØJDEPUNKTER
- Produktlabels
- Stregkodelabels
- Box labels til forbrugerprodukter
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson High Gloss Label, kontinuerlig rulle, 51 mm x 33 m. Label type: Selvklæbende printerlabel, Type: Udskåret label, Format: Rulle. Arkbreddde: 5,1 cm, arklængde: 33 m, rullelængde: 33 m. Antal pr. pakke: 1 stk., Pakkebredde: 113 mm, Pakkedybde: 108 mm. Produkter pr. palle: 864 stk., pallens bruttolængde: 120 cm, pallens bruttobredde: 80 cm
Papirlabels med blank finish og permanent klæbemiddel
Premium blankt coatede inkjet-labels til fotokvalitetsprint i høj kvalitet. Den glatte, lyse hvide overflade med en blank finish sikrer hurtig tørring samt ridse-, vand- og varmebestandighed. Den universelle permanente akrylklæber sikrer problemfri ydeevne og god vedhæftning på forskellige overflader, også ved lave temperaturer.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Kampagnelabels
• Sundhedsvæsen og apotek
• Hyldeforkantslabels i detailhandel
• Forsendelseslabels
| Printteknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Ruller pr. pakke | 1 |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Selvklæbende materiale | Acrylic |
| Arkets længde | 33 m |
| Sheet width | 5.1 cm |
| Rullelængde | 33 m |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | ColorWorks C3500 Series, CW-C4000e (bk), CW-C4000e (mk) |
Mål, Vægt & Design
| Type finish | Gloss |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Pakkebredde | 113 mm |
| Pakkens dybde | 108 mm |
| Pakkehøjde | 60 mm |
| Pakkevægt | 314 g |
| Produkter pr. palle | 864 pc(s) |
| Pallens bruttolængde | 120 cm |
| Pallens bruttobredde | 80 cm |
| Pallens bruttohøjde | 102 cm |
| Produkter pr. pallelag | 288 pc(s) |
| Produkter pr. pallelag (UK) | 384 pc(s) |
| Produkter pr. palle (UK) | 1152 pc(s) |
| Pallelængde (UK) | 120 cm |
| Pallebredde (UK) | 100 cm |
| Pallehøjde (UK) | 102 cm |
| Format | Roll |
| Formål | Receipt |
| Form | Rectangle |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
| Varmebestandig | Yes |
Certificeringer
| Mærkekompatibilitet | Epson |
Øvrige specifikationer
| Mindste ordremængde | 24 pc(s) |
| Type | Die-cut label |
| Type klæbemiddel | Permanent |