Etiketter, Epson, Normalpapper, Högglansig etikett, B: 51 mm, H: 33 m, D: 95 mm, K: 40 mm
HÖJDPUNKTER
- Produktetiketter
- Streckkodsetiketter
- Lådetiketter för konsumentprodukter
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson högglansetikett, kontinuerlig rulle, 51 mm x 33 m Ettikettstyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Stansad etikett, Format: Rulle. Arkbredd: 5,1 cm, Arklängd: 33 m, Rullängd: 33 m Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 113 mm, Förpackningsdjup: 108 mm. Produkter per pall: 864 st, Pallens bruttolängd: 120 cm, Pallens bruttobredd: 80 cm
Pappersetiketter med glansfinish och permanent häftämne
Premium blanka, belagda bläckstråleetiketter för högkvalitativ utskrift i fotokvalitet. Den släta, ljusa vita ytan med en glansig finish säkerställer snabb torkning, rep-, vatten- och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Rullar per förpackning | 1 |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Typ av lim | Permanent |
| Arkets längd | 33 m |
| Sheet width | 5.1 cm |
| Rullängd | 33 m |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 113 mm |
| Förpackningsdjup | 108 mm |
| Förpackningshöjd | 60 mm |
| Förpackningsvikt | 314 g |
| Produkter per pall | 864 pc(s) |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttohöjd | 102 cm |
| Produkter per pallager | 288 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 384 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 1152 pc(s) |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallhöjd (UK) | 102 cm |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C3500 Series, CW-C4000e (bk), CW-C4000e (mk) |
| Syfte | Receipt |
| Kompatibilitet med varumärke | Epson |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Gloss |
| Minsta orderkvantitet | 24 pc(s) |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |