Zebra Z-Select 2000D etiketter 76mm x 76mm
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande etikett för skrivare
- Stansad etikett
- Rulle
- Kvadratisk Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknik: Direkt termisk
- Självhäftande typ: Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Select 2000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 7,62 cm, Etiketthöjd: 7,62 cm, Kärndiameter: 3,5 cm. Etiketter per rulle: 170 st.
En vit slätbelagd direkt termisk etikett som producerar svarta bilder i synligt ljus med hastigheter på upp till 152 mm per sekund på alla Zebras industriella och stationära skrivare. Det permanenta gummibaserade häftämnet fäster på de flesta ytor och kan användas vid så låga temperaturer som -40 ºC. Idealisk för förpackning och märkning av reklamprodukter och kylda eller frysta produkter. Finns i en rad olika storlekar som finns på hyllan.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Rullar per förpackning | 18 |
| Kärndiameter | 3.5 cm |
| Etiketter per rulle | 170 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 7.62 cm |
| Etikettens höjd | 7.62 cm |
| Typ av lim | Permanent |
| Perforerad | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Square |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Typ | Die-cut label |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Delfi Etikett 104 x 51mm, TT, Permanent, Silver Polyester
1.149,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 76 mm x 35 m
89,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 105mm x 100 meter, DT, Linerless
1.419,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000T 102x38mm 12-pack
1.769,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Stansad rulle: 76 mm x 127 mm,
209,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m.
99,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 70 x 32mm, DT, 2000D
1.659,00 kr Ekskl. moms.


