Epson Premium matt etikett – kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m.

HÖJDPUNKTER
- Självhäftande etikett för skrivare
- Kontinuerlig etikett
- Vit
- Typ av häftämne Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson Premium matt etikett – kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Continuous label. Etikettstorlek: 102 mm x 35 m, kärndiameter: 4,6 cm. Antal per förpackning: 1 st, förpackningsbredd: 100 mm, förpackningsdjup: 100 mm. Etiketter per rulle: 1 st. Produkter per pall: 486 st, minsta beställningskvantitet: 18 st
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Media & Etiketter
| Storlek på etiketten | 102 mm x 35 m |
| Rullar per förpackning | 18 |
| Kärndiameter | 4.6 cm |
| Etiketter per rulle | 1 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 100 mm |
| Förpackningsdjup | 100 mm |
| Förpackningshöjd | 106 mm |
| Förpackningsvikt | 620 g |
| Produkter per pall | 486 pc(s) |
| Pallens bruttovikt | 0 g |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | epson colorworks c3400, c3500 |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 18 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Continuous label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Bästa användningsområden | Healthcare, Logistics, Pharmacy |

